Жити в Європі: Де в Братиславі наближення свята можна відчути на смак

Свята не за горами, і словаки зробили все для того, аби кожен зміг відчути настрій Різдвяного дива

Жити в Європі: Де в Братиславі наближенн…

Кореспондент Depo.Закарпаття продовжує гризти "закордонну" науку в університеті Братислави, щоб стати магістром. Паралельно з цим опановує "азбуку" життя за кордоном.

Частина дев'ята. Різдв'яні ярмарки

Зараз я працюю і відкладаю кошти аби подорожувати. Проте, навіть заощаджуючи, можна продовжувати відкривати для себе щось нове. Цього разу я розповім про нічну Братиславу, яка дала зрозуміти, що свято наближається…

Комусь подобаються теплі пори року, хтось обожнює дощі, а хтось рахує дні й хвилини до новорічних свят. І цей хтось – я. Ще ніби вчора засмагала й обирала день, коли купуватиму квитки до Братислави, щоб почати навчання. Сьогодні ж усвідомлюю, що до Нового року залишилося 35 днів, а мій перший семестр навчання пролетів зі швидкістю світла.

Словаччина – релігійна країна, більшість населення складають римо-католики, а Різдво тут святкують в ніч з 24 на 25 грудня. Оскільки свята не за горами, містяни зробили все, аби кожен зміг відчути настрій Різдвяного дива. Різдв'яні прикраси, новорічні вогники, гірлянди і ялинка прикрасили головну площу міста. Прогулюючись вуличками відчуваєш себе, як у казці.

Приємним відкриттям для мене стали новорічні ярмарки, які триватимуть тут до Нового року. Для Братислави – це особлива подія, адже що може бути краще, аніж зустрітися із друзями у вихідний день і випити пряного глінтвейну.

Різдв'яні пісні, національні страви, ароматні запахи і святковий настрій в цей період витають у повітрі.

Перехожі усміхаються, а ти не можеш насититися кількістю щойно почутих інтернаціоналізмів, адже на ярмарок приїздять всі, кому не ліньки. Тому, зважаючи на те, що я тут вже три місяці, побачити старих знайомих – звичайна справа: американців, з якими відзначали іменини спільної подруги, китайців, з якими стояли в черзі за "видом на проживання", білорусів, з якими живемо в одному гуртожитку.

Ціни на ярмарку різноманітні, що теж приваблює. Можна обрати все, що не тільки до душі припадає, але й по кишені не б'є. Що я й зробила. Ціни на глінтвейн коливаються від 1,50 до 3 євро. Головне – не лінитися і пошукати, адже масштаби ярмарки шокують. Відкриттям для мене стало те, що словаки більше полюбляють пунш. Це коктейль, який зазвичай містить фрукти або фруктовий сік. Здебільшого його готують з вина, рому або коньяку, цукру, води або чаю й прянощів — кориці чи гвоздики. Пунші, як і глінтвейн, п'ють переважно гарячими.

Якщо зголоднієш – теж не проблема. Тут є все: від страв на грилі до солодких млинців. Ціни: в середньому 1,50 євро, знову ж таки, головне де і що купувати. Мені приглянулося м'ясце на грилі, 100 гр – 3,80 євро. Трохи дорогувато, але запевняю, воно того було варте.

Ось так, в очікуванні свята, провела свій вихідний в Братиславі. Кажуть, що Прага – теж одне з найкращих міст, де щороку проходять новорічні ярмарки. Можливо й мені вдасться їх відвідати, аби потім ділитися враженнями.

Читайте також із циклу "Жити в Європі":

З чого закарпатські студенти починають "вливатися" в ЄС

Як закарпатському студенту влаштуватися в гуртожитку ЄС

Навіщо закарпатському студенту за кордоном "айсик"

Чому "на Словаках" закарпатські студенти можуть забути про таксі

Як закарпатські студенти інтегруються в "інтернаціонал"

Як "pozor" та "kaki" збили з пантелику закарпатських студентів

Чи можливо "на Словаках" втриматися від віденської кави

Як українському студенту влаштуватися на роботу в Словаччині

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme