UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жити в Європі: Навіщо закарпатському студенту за кордоном "айсик"

ISIC — єдине офіційно визнане в 120 країнах світу посвідчення особи і статусу особи, яка навчається

Жити в Європі: Навіщо закарпатському сту…

Кореспондент Depo.Закарпаття продовжує гризти "закордонну" науку в університеті Братислави, щоб стати магістром. Паралельно з цим опановує "азбуку" студентського життя за кордоном.

Розповідь третя. "Айсик"

Отже, в університет я вступила, "вид на проживання" очікую, в гуртожитку обживаюсь. Окрім залікової книги та ключів від кімнати я ще отримала "чарівну" картку, яка називається ISIC. Що це таке.

ISIC або International Student Identity Card – це міжнародне посвідчення особи, котра навчається. ISIC створене Міжнародною Конфедерацією Студентського Туризму (ISTC) в 1956 році під егідою UNESCO. З 1956 року більше 50 мільйонів студентів було володарями посвідчень. Дисконтна картка надає понад 41 000 знижок і спеціальних пропозицій в 120 країнах світу на транспорт, проживання, харчування, зв'язок, розваги і покупки. ISIC може поєднувати в собі кілька функцій: "ключа" СКУД — системи контролю управління доступом (на територію ВНЗу), картки для проїзду в транспорті, банківської платіжної картки, "соціальної картки", членського квитка, картки для подорожей.

Щороку більш ніж 5 мільйонів молодих людей стають власниками "айсиків". Кожні 8 секунд в різних точках світу оформляється нове посвідчення. У ряді країн воно є єдиним офіційним посвідченням студента і використовується як документ, що засвідчує його особу і статус.

Саме таким "ключем" у Словаччині користується більшість студентів. "Айсик" працює тут як індетифікаційна картка особи. З нею без зайвих питань можна потрапити до студентських гуртожитків. Також "айсик" використовують як проїзний квиток, проте попередньо картку потрібно поповнити й безперешкодно користуватися будь-яким зручним транспортом.

За допомогою "палочки-виручалочки" поїсти в їдальні, яка знаходиться на території гуртожитку, можна не тільки смачно, а й ощадливо - всього за півціни.

Разом із карткою видають буклет з переліком всіх її можливостей. На лицьовій стороні надрукована фотографія власника – така собі "страховка" від того, що нею скористається хтось інший. Та все рівно, краще тримати картку при собі, бо для її відновлення потрібно заплатити щонайменше, 8 євро.

Якщо студент вперше оформляє таку карту, доведеться заплатити 18 євро. Якщо вона вже є, проте термін дії закінчився, для продовження треба викласти 10 євро. Головна умова для того, аби отримати карту, - потрібно бути студентом "вишу" і, звісно, завжди могти підтвердити це.

Одного разу, я намагалася оформити "айсик" в Україні, бо чула, що за кордоном це супер-пупер популярна картка, з якою житиметься економніше, що у випадку із студентами, котрі ще не здатні, забезпечувати себе повною мірою просто чудово. Проте, після довгих намагань, незрозумілих дзвінків та переадресацій мої спроби провалилися і зазнали розчарувань. Сподіваюсь, що з часом, оформлення "айсику" на батьківщині не буде проблемним питанням для українських студентів.

Читайте також: Жити в Європі: З чого закарпатські студенти починають "вливатися" в ЄС

Жити в Європі: Як закарпатському студенту влаштуватися в гуртожитку ЄС

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"