UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жити в Європі: Як закарпатські студенти інтегруються в "інтернаціонал"

У "вишах" Словаччини навчається величезна кількість студентів із багатьох країн Європи, Азії, Америки та навіть Африки

Жити в Європі: Як закарпатські студенти…

Кореспондент Depo.Закарпаття продовжує гризти "закордонну" науку в університеті Братислави, щоб стати магістром. Паралельно з цим опановує "азбуку" студентського життя за кордоном.

Частина п'ята. Студенти.

Коли "найгірше" вже позаду: в університет вступила, "вид на проживання" очікую, в гуртожитку обживаюсь.Окрім залікової книги та ключів від кімнати, отримала "чарівну" картку, яка називається ISIC, розібралася з транспортом, тоді починається найцікавіше, а саме – нові знайомства.

Один із найбільших страхів у великому місті – це загубитися, хоч в Братиславі це й малоймовірно, та все ж можливо. Проте, коли поруч є плече, на яке можна опертися, стає набагато легше. Саме так я зрозуміла, що заводити нові знайомства – це не тільки класно, а в моєму випадку ще й необхідно.

Чужа країна і мова неймовірно сковують і проявити себе не легко. Особливо в знайомстві. Особливо першим. Я постійно думала, що познайомитися з кимось – це щось на рівні фантастики, адже мовний бар'єр мені вбачався нездоланним. На щастя, доля вирішила інакше.

Якщо на своїй журналістській спеціальності іноземкою вважаюся тільки я, тому що всі інші студенти місцеві чи з околиць, то інші спеціальності – це те місце, де я змогла знайти не просто друзів, а, як кажуть у народі, "своїх".

Саме в них я й вирішила запитати, як це – навчатися в чужій країні, розмовляти іноземною мовою, здобувати новий досвід. Чи не шкодують вони, що не залишилися вдома. Що їм до вподоби і що б вони змінили.

Ксенія Цимошко, Україна, м. Херсон: "Я тут навчаюсь тому що знайшла спеціальність, яка мені до вподоби. Приваблює й те, що ціни не такі високі, як, наприклад, у Чехії. Подобається, що російськомовного люду не так багато, як у Польщі. Тут ти сам для себе вирішуєш, які предмети обрати. Цього не вистачає в Україні, а тут – це дуже важливо аби ти не просто вчився, а вчився собі в задоволення. Студентові набагато легше реалізуватися, адже тут для цього є багато можливостей. Також є можливість вивчити багато мов, оскільки тут чимало студентів з різних країн. Поки мені здається, що знайти гідну роботу не так важко, головне – шукати".

Оксана Сабадош, Україна, м. Ужгород: "Я дуже рада, що для українських студентів є така чудова можливість, як безкоштовне навчання за кордоном. Набиратися досвіду від провідних фахівців міжнародних компаній й викладачів з великим практичним досвідом – безцінно. Ще одна перевага, яка мене постійно приваблюватиме – це можливість подорожувати. З міжнародною студентською карткою ISIC – це реально навіть для студентів, адже квитки коштуватимуть набагато дешевше. Це тільки невелика кількість переваг, які я помітила з перших тижнів навчання в Словаччині".

Оскільки в Братиславі навчаються не тільки українці, було цікаво запитати думку й іноземних студентів.

Анна Глоба, Білорусія, м. Мінськ: "Перш за все перерахую плюси, які стосуються навчання. Перший і головний – воно безкоштовне. Ти нікому нічого не винен, тобі нічого не винні, тому відносини з "універом" ніщо не ускладнює. Тут все просто ідеально влаштовано для студентів, їхнього комфорту і полегшення їхнього життя. Є можливість підробітку, завдяки якому можна забезпечити собі все необхідне і вижити. Знижки для студентів, зручний транспорт і безкоштовні потяги, харчування й недороге житло. Це все стосується фінансової сторони життя.

Щодо якості освіти: тут немає купи зайвих предметів, які не стосуються моєї спеціальності, які раніше забирали мій час і сили вдома. Чому я вирішила тут навчатися? З'явилася можливість і я нею скористалася, просто тому, що хотілося пожити як-небудь по-іншому і стати більш самостійною. Все це дає життя тут, а навчання тут – це причина для життя тут. Подобається ставлення викладачів до студентів. Це спілкування, котре базується на повазі. Тут для викладача важливо, щоб ти вивчив предмет, а не просто його здав. Але я думаю, що для такої кількості предметів це більш реально. Зараз, наприклад, у мене їх 6, а в Мінську було по 12-14".

Цікаво почути думку іноземних студентів. Проте не менш цікаво дізнатися, як мешканцям Словаччини жити у своїй країні, але в іншому місті.

Адріана Ондрейкова, Словаччина, м. Ружонберок: "Я студентка 1 курсу магістратури, навчаюся на спеціальності "Переклад та усний переклад" в університеті Коменського. Бакалавра я отримала в місті Банська Бистриця. Навчалася тут, бо це було недалеко від дому. Продовжити свою спеціальність в Бистриці я не змогла, оскільки її ще не відкрили, тому я вирішила зробити це в Братиславі. Хоч це й найбільше наше місто, до нього, на власний подив, я звикла досить швидко.

Тут я живу вже місяць і для себе виділила кілька несуттєвих недоліків: по-перше, тут часто бувають затори, а відсутність місць для паркування неймовірно дратує. По-друге, хоч гуртожиток і не найгірший варіант для проживання, проте хотілося б мати альтернативу, якої немає. Адже орендувати житло дуже дорого, особливо для студента. Але коли ти не зважаєш на такі "дрібниці", Братислава тебе обов'язково здивує. Чари цього міста не оминуть нікого: Старе місто з відомими Михайлівськими воротами, прогулянки нічною набережною біля Дунаю, вічнозелений сад Янка Крала. Братислава зачаровує своїм невпинним ритмом, нічним життям, неймовірним природним багатством і нескінченними можливостями. Думаю, що я залишуся тут надовго".

Читайте також із циклу "Жити в Європі":

З чого закарпатські студенти починають "вливатися" в ЄС

Як закарпатському студенту влаштуватися в гуртожитку ЄС

Навіщо закарпатському студенту за кордоном "айсик"

Чому "на Словаках" закарпатські студенти можуть забути про таксі

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme