Коронавірусний карантин: Що відбуватиметься на Закарпатті під час режиму обмеженості

Від 12 березня по всій Україні вводиться карантин на три тижні - до 3 квітня

Коронавірусний карантин: Що відбуватимет…

11 березня на засіданні уряду Кабмін ввів тритижневий карантин у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу. Від 12 березня по всій Україні вводиться карантин на три тижні до 3 квітня.   

Карантин передбачає:

- закриття навчальних закладів;
- заборону масових зібрань понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів (які можуть без глядачів відбуватися), і культурних заходів;
- закриття авіасполучення з деякими країнами.

На Закарпатті "коронавірусний переполох" розпочався не сьогодні: тисячі закарпатців перебувають на заробітках в Італії, ще сотні провідують своїх родичів, а є ще чимало таких, що відпочивають там чи просто "проїздом". "Італійські бусики" щодня перетинають кордон на Закарпатті, тож заходи безпеки стартували вже 25 лютого: в пунктах пропуску на українсько-угорському кордоні стартувала температурна перевірка всіх пасажирів транспортних засобів, що заїжджають в Україну з ЄС. 

Читайте також: "Коронавірусний переполох": Як Закарпаття підготувалось до зустрічі страшної хвороби

Від 12 березня карантин вводиться у всіх навчальних закладах області, від садочків до вищих навчальних закладів, до 3 квітня. Також вводяться обмеження на проведення всіх масових заходів, розважальних заходів, проведення дискотек, відвідування кінотеатрів, театрів, а також відвідування спортзаходів, на яких може бути багато вболівальників, наразі під питанням проведення спортивних заходів на відкритому повітрі.

Посилюються дезінфекційні заходи в закладах освіти області, соціальних установах, медичних, транспорті, у місцях скупчення людей: кінотеатрах, ринках, кафе, ресторанах. Збільшити у таких закладах  кратність прибирання із використанням деззасобів та частіше провітрювати приміщення.

У закладах охорони здоров’я вводиться підвищений протиепідемічний режим, заборона відвідування хворих.  Працівників громадської сфери забезпечать витратними матеріалами для особистої гігієни (серветки, дозатори з рідким милом, спиртовмісні антисептики).

Усі КПП на Закарпатті поки працюють у звичайному режимі. Рішення закрити пункти пропуску в області наразі не ухвалювали.

В області розроблена програма заходів запобігання розповсюдженню коронавірусу. На Закарпатті є 13 спеціально обладнаних карет швидкої допомоги. Обласну інфекційну лікарню визначено закладом, куди направлятимуть хворих на корнавірус, тут є спеціально обладнані бокси. За словами директора КНП "Обласна клінічна інфекційна лікарня" Закарпатської обласної ради  Михайла Поляка, медики майже кожні 2-3 дні користуються костюмами, респіраторами, бо крім інфекції, на яку область чекає, у нас є і звичайний грип. 

"На сьогодні в Італії більше 10 000 хворих. А у Таїланді, який поруч із Китаєм, 59 хворих. Нам не рівнятися на Італію за рівнем медицини, але якщо наша держава прийме правильно всі рішення - карантинні, санітарно-епідеміологічні і кожен громадянин подбає про свою безпеку, то нам вдасться мінімізувати наслідки. Ми маємо 100 ліжок, але ми не зможемо прийняти стільки пацієнтів. Бо 20% буде важких. 15% треба буде надавати кисневу підтримку. У нас всього 5 таких швл-апаратів. Тому багато залежить від населення та місцевої влади. Ми маємо часовий проміжок і його маємо використати на поповнення запасів засобів індивідуального захисту. А тоді думати про кисневі апарати та швл", - каже лікар.

Як зазначила директорка департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, в області в разі потреби передбачено 604 койкомісця для хворих на коронавірус.

Читайте також: В Україні через карантин переноситься пробне ЗНО

Заходи вживаються не тільки в обласному центрі. Так, в закарпатському Берегові відмінені заплановані масові дійства. На Рахівщині вживають усі можливі заходи, щоб убезпечити населення від поширення коронавірусу. Місцеві кажуть, коронавірусу не бояться, ну а як себе захистити від інфекції – добре знають. Тим часом, в районній лікарні запевняють, до можливого поширення коронавірусу в медзакладі підготовлені. 

В Ужгороді один раз у день дезінфікують комунальні міські автобуси "Електрон".

У Мукачеві проводять протиепідемічні заходи з метою запобіганню поширенню коронавірусу COVID-19. Сімейні лікарі та медсестри постійно інформують населення про симптоми коронавірусу та як діяти при їх виникненні. З 06:00 по 00:00 функціонує call-центр, де можна отримати консультацію лікаря телефоном. Всіх медичним працівників забезпечили засобами захисту: медичними масками, костюмами, рукавичками, респіраторами. Лікарі та медсестри ознайомлені з алгоритмом дій при підозрі пацієнта на коронавірус COVID-19. Низку інформативних профілактичних заходів проводять у місцях торгівлі харчовими продуктами: ринках, магазинах.

Та не всі спокійно сприйняли інформацію про карантин. У виноградівському хоспісі через коронавірус  почалася паніка. Співробітники хоспісу розповіли, що з управління охорони здоров'я прийшла вказівка готувати хоспіс для можливого прийому заражених на коронавірус. Це налякало весь персонал хоспісу і деякі мають намір звільнятися. "При цьому нам не повідомили, куди наразі дівати тих важкохворих, які перебувають у нас на стаціонарі і чи достатньо у нас досвіду, щоб опікуватися інфекційними хворими", - розповідають працівники хоспісу.

Читайте також: Який вигляд має коронавірус під мікроскопом

Симптоми захворювання коронавірусом

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Як запобігти поширенню інфекції

· якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

· якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

· під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

· необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Читайте також: Експерти розвіюють міфи про коронавірус: ТОП-5 найпоширеніших фейків

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme