"Коронавірусний переполох": Як Закарпаття підготувалось до зустрічі страшної хвороби

У вівторок, 25 лютого, з 8 години ранку на закарпатському кордоні з Угорщиною ввели температурний скрінінг, перевіряють усіх громадян, які заїжджають в Україну з ЄС

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
"Коронавірусний переполох": Як Закарпатт…
Фото: Закарпатська митниця Держмитслужби

"Переполох" через коронавірус на Закарпатті розпочався не просто так: тисячі закарпатців перебувають на заробітках в Італії, ще сотні провідують своїх родичів, а є ще чимало таких, що відпочивають там чи просто "проїздом". "Італійські бусики" щодня перетинають кордон на Закарпатті, тож заходи безпеки – це не просто чиясь примха. Зранку 25 лютого в пунктах пропуску на українсько-угорському кордоні стартувала температурна перевірка всіх пасажирів транспортних засобів, що заїжджають в Україну з ЄС. 

Пункт пропуску "Тиса" - найбільший на Закарпатті. У 99% випадків транспортні засоби, що прямують з Італії в Україну і назад, використовують саме цей пункт пропуску. За словами в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби Віктора Івануса, в пікові дні митники приймають і здійснюють пропуск через державний кордон (субота, неділя, понеділок), коли люди повертаються з Італії додому, біля 4 тисяч осіб та близько 500-600 транспортних засобів, не враховуючи рейсові автобуси та туристичні групи. 

"Хочу вам сказати, що дійсно італійський напрямок для нас болючий. Я піднімав це питання неодноразово, дякую, що є розуміння і в керівництва Державної митної служби, і Державної прикордонної служби. Заходи попереджувальні вживаються не тільки нами, але і суміжними сторонами, зокрема угорськими та словацькими. Угорські правоохоронці, за моєю інформацією, намагаються скликати засідання уряду та вжити заходи аби зберегти свою країну від потенційної загрози. Словацька сторона також провела ряд навчальних заходів, зокрема в пункті пропуску "Вишнє Німецьке",  – зазначає керівник митниці.

Фото: Закарпатська митниця Держмитслужби

Він додає, що потенційно небезпечним є на сьогоднішній день пункт пропуску "Тиса-Загонь" на угорському кордоні. "Для нас дійсно потенційно небезпечним є на сьогоднішній день пункт пропуску "Тиса-Загонь" на угорському кордоні. Він знаходиться на п’ятому Пан’європейському транспортному коридорі, який бере свій початок в Ломбардії. Ця область на сьогоднішній день є небезпечною в плані можливого інфікування коронавірусом, там вже зафіксовані випадки виявлення хворих.

Однак в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби підкреслює, що відомство вже має певний досвід боротьби з епідеміями, зокрема, пташиного та свинячого грипу. В пунктах пропуску є відповідні приміщення для тимчасової ізоляції осіб, які захворіли під час подорожі. "Є відпрацьований алгоритм дій правоохоронних органів, медичних закладів, рятувальних служб", - заспокоює Іванус.

І все ж, митниця знаходиться, якщо можна так сказати, в другому ешелоні, першими на себе удар приймають прикордонники. Сьогодні їхню готовність запобігти поширенню коронавірусу на території України та Закарпаття зокрема особисто перевірив голова ДПСУ Сергій Дейнеко. Він побував на ПП "Тиса", однак зауважив, що увагою не оминуть й інші пункти пропуску. "Є ще три пункти пропуску на кордоні з Угорщиною, проте вони менш популярні. Вони менш активні, але ми також будемо там проводити всі необхідні заходи", – сказав Дейнеко і додав, що "ми в жодному разі не можнемо обмежити в'їзд на кордоні, але повинні вжити усіх заходів для захисту від потенційної загрози".

Фото: пресслужба Мукачівського ПЗ ДПСУ

Як зазначила прессекретар Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова,  25 лютого на КПП "Тиса" хворих не виявлено, паніки немає, прикордонники працюють у штатному режимі. Вона також зазначила, що збільшувати кількість особового складу прикордонників для перевірки немає наразі сенсу, адже пасажиропотік не збільшився. "Прикордонники забезпечені всім необхідним", - запевнила речниця.

Прикордонники вимірюють температуру тіла тих, хто в'їжджає на територію України, безконтактним термометром, на відстані двадцяти-двадцяти п'яти сантиметрів. Самі службовці мають засоби захисту - респіратори, резинові рукавиці та інші. У пункті пропуску є ізолятор, де розміщатимуть людей, у яких виявлятимуть підвищену температуру тіла. Медичні працівники проінструктовані щодо дій у разі виявлення підозри на захворювання коронавірусом, затверджений алгоритм дій лікарів.

Фото: пресслужба Мукачівського ПЗ ДПСУ

Це щодо заходів на кордонах. Що ж до ситуації із закарпатцем, який контактував із громадянином Китаю, і якого госпіталізували до обласної інфекційної лікарні  з температурою, то, як запевнили закарпатські лікарі, коронавірусу в чоловіка не виявлено. Діагноз - бронхіт.

Загалом в області розроблена програма заходів запобігання розповсюдженню коронавірусу. На Закарпатті є 13 спеціально обладнаних карет швидкої допомоги. Обласну інфекційну лікарню визначено закладом, куди направлятимуть хворих на корнавірус, тут є спеціально обладнані бокси. Туристичним фірмам та громадянам рекомендовано утриматися від поїздок до Китаю. Одним словом, запевняють в ОДА, усі служби області працюють скоординовано і чітко.

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme