Якщо не встиг на винний фест: В яких підвалах Закарпаття варто шукати істину

Уявити Закарпаття без вина неможливо. Не дивно, що туристи намагаються покуштувати і якнайбільше дізнатися про місцеві домашні вина та традиції культури виноробства, відчути їхню характерність та відмінність

Якщо не встиг на винний фест: В яких під…
Фото: zruchno.travel

Винні фестивалі на Закарпатті проходять протягом усього року і, звісно ж, збирають велику кількість відвідувачів. Починається все у січні з фестивалю "Червене вино" у Мукачеві. Цьогоріч відвідувачів вином частували 22 виробники області Закарпаття: близько півтора десятка сортів та майже сотня найменувань.

У березні Берегово запрошує на фестиваль білого вина, а в квітні-травні, коли цвіте сакура, Ужгород радо приймає гостей "Сонячного напою". Наприкінці весни – фестивалить Виноградів на "Угочанській лозі", а листопад вабить фестивалями молодого вина – "Закарпатське Божоле".

вино - фото 10

Скуштувати закарпатського вина можна, звісно, і на десятках інших фестивалів, так би мовити нетематичних. Та, якщо раптом на фест потрапити не вдалося – засмучуватись не варто: вина на Закарпатті вистачає, як і достатньо місць, де його можна і продегустувати, і купити та навіть дізнатись деякі секрети виноробства. Depo.Закарпаття пропонує кілька цікавих місць, де благородний напій набуває особливого шарму.

"Дегустаційний дім винороба Івана Урсти" на Берегівщині

Фото: СонцеСад

Тут можна спробувати п'ять сортів вина – два сорти білих та три сорти червоних вин. До вина винороб пропонує традиційну закуску – смажені волоські горіхи, солені сухарики, сир. Гостинна господиня може приготувати страви традиційної берегівської кухні: голубці, боб-гуляш, бограч.

"Родинний підвал Шоша" на Берегівщині

Фото: sasspince.com.ua

У цьому підвалі можна почастувати до 20 сортів неповторних закарпатських вин власного виробництва сім’ї винороба. Кожна дегустація традиційно починається зі смакування сухих сортів вин, поступово переходячи до напівсолодких. В останню чергу подається вермут.

"Винний підвал родини Ковач" на Ужгородщині

Фото: zruchno.travel

Гостей тут не тільки пригостять духмяними винами власного виробництва та національними стравами, але й обов’язково проведуть екскурсію підвалом з захоплюючими розповідями про історію виробництва вин та цікаві традиції, пов’язані із вживанням напою. 

Будинок вина "Гостинна садиба сім’ї Михайла Поличка" у Виноградові

Фото: svitkarpat.com

Колекція сортів винограду у родини Поличків нараховує понад 250 видів столового і технічного призначення. Господарі виготовляють вино у власному винному підвалі, де цілорічно для кращого настоювання вин підтримується температура на рівні 14-16°C. Протягом дегустаційного сеансу господарі радо запрошують відвідати винний підвал, де розповідають захоплюючі історії про технологію дозрівання та зберігання вина. Візитівкою сім’ї Поличків є сухе вино "Каберне Совіньйон", яке має тонкий пастельний аромат і терпкий присмак.

Звісно ж, не треба забувати і про вже відомі винні підвали Закарпаття.

Винні підвали Ужгородського замку

Фото: zaktour.gov.ua

Для всіх, хто бажає не тільки поринути у атмосферу середньовіччя, здійснивши прогулянку стародавніми палатами, ознайомитись з історією та побутом тої епохи, оглянувши експозиції замку, є можливість насолодитися вишуканими сортами кращих закарпатських вин, які виготовляються виноробами краю за стародавніми технологіями.

Екскурсія проходить у винних підвальних приміщеннях замку, які зберегли свої конструкційні особливості. Гостям пропонують дегустацію різних сортів неповторного напою.

Дегустаційний зал "Шардоне" в Ужгороді

Фото: incomartour.com.ua

Винний підвал розташований у центрі старовинного міста, поблизу унікального середньовічного замку. Легенди, що передаються з покоління в покоління, твердять: саме в цьому підвалі, у давні часи збиралися ужгородські вельможі і за келихом доброго вина вели дружні бесіди із заморськими послами. А ще подейкують, що підвал з'єднаний підземними переходами з Ужгородським замком. Його володарі – графи Другети часто користувалися ними, навідуючись до винного погребу.

У дегустаційному залі "Шардоне" зібрані найкращі закарпатські вина та коньяки. На розсуд пошановувачів запашного напою представлені як легендарні, на кшталт "Троянди Закарпаття", так і ексклюзивні сорти вин. Нещодавно тут почали проводити "Винні п'ятниці", коли відвідувачам не просто пропонують скуштувати нові сорти вина, але й супроводжують дегустацію цікавими розповідями про чудодійний напій.

Винні підвали старовинного замку "Паланок" у Мукачеві

Фото: www.mukachevo.net

Гостям запропонують не тільки зануритись в атмосферу середньовічної епохи, але й спробувати різні сорти вин торгової марки "Чизай". У старовинних княжих винних підвалах можна ознайомитись із цікавими історичними фактами про розвиток виноградарства та виноробства на Закарпатті.

"Кельтський двір під Ловачкою" на Мукачівщині

Фото: ua.igotoworld.com

На території сільської садиби розташований старовинний підвал, довжина якого сягає 45 м. Традиція вирощування винограду на схилах самої гори бере свій початок аж у XIV столітті. До сьогодні тут збереглися кам’яні тераси. 

У дегустаційному підвалі гостям пропонують спробувати на смак унікальні види фруктових паленок та настоянок, а також кількох видів вермуту, приготовленого на трьох десятках трав.

Винний дегустаційний зал "Старий підвал" у Берегові

Фото: beregovo-wine.com

Підвал відноситься до старовинних підвалів області, які розташовуються у горі. Його вік нараховує понад 300 років. Гостям пропонуються сухі сорти вин, які виробляються визнаними виноробами Берегівщини з винних сортів винограду за традиційними технологіями, випробуваними часом. Вино вистоюють у дубових бочках, що придає напою особливого неповторного смаку.

Винні підвали підприємства "Бобовище" на Мукачівщині

Фото: zaholovok.com.ua

Захоплюючою для відвідувачів видасться екскурсія підвалом, який знаходиться прямісінько у скелі. Його довжина сягає одного кілометра та може вмістити понад мільйон літрів вина. Середня річна температура тут – плюс 13° за Цельсієм. У підвалі розміщені великі дубові діжки, у яких за традиційними технологіями вистоюється вино, і саме завдячуючи діжкам, воно набуває особливої пікантності та витонченості.

Дегустаційний зал винного підвалу XVI століття агропромислової фірми "Леанка"

Фото: tiberiy-tour.in.ua

І обов’язково треба побувати у селі Середнє на Ужгородщині, де знаходяться ці славнозвісні підвали. Вони довгий час називались турецькими, їхня загальна довжина – 4,5 км. У підвалах постійно підтримується температура +12 °С. Це ідеальні умови для витримки вин. Середнянські винні підвали XVI століття занесені ЮНЕСКО до десятки кращих винних підвалів Європи. Гостям пропонується цікава екскурсія, дегустація високоякісних середнянських марочних, десертних.

Якщо ж і з підвалами не пощастило, варто знати, що в Ужгороді на честь виноградарів відкрито міні-скульптурку, особливістю якої є те, що в ній вмонтований краник, з якого можна наливати вино.

Фото: Depo.Закарпаття

Звісно, це далеко не всі місця на Закарпатті, де можна скуштувати божественного напою. У селах вино є в кожній хаті, де є справжній газда. А на Закарпатті – що не газда, то справжній. 

вино - фото 11

Використано інформацію з порталів "Колиба", karpatytur, transcarpathiatour

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme