Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші

Буйволи, плямисті олені, страуси, угорські мангалиці - це ще не весь список тварин, яких успішно розводять на Закарпатті

Як успішно закарпатці приручили екзотичн…

Срібна Земля стала домівкою не тільки для представників різних націй, тут комфортно почувають себе і екзотичні тварини, пише Depo.Закарпаття. На Закарпатті є і успішно розвиваються різноманітні еко-ферми. Це і бізнес, і туристична атракція.

Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші - фото 1

На Закарпатті є декілька буйволячих ферм. Фермери-ентузіасти є у Горінчові, Кричові, Великому Бичкові, Велятині, Буштині та в Хусті, Стеблівці і все. Червонокнижні буйволи дають можливість закарпатцям виготовляти добре відомі у Європі сири - моцарелу та фету. Саме на буйволів покладають надію у відродженні сиромолочної справи.

Буйволи ще ті ласуни. Найбільше люблять яблука і кукурудзяне борошно. Також їдять траву - свіжу чи сушену, бадилля пшениці, кукурудзи. Молоко від такої їжі стає справді смачним. Інша справа, що з’їдають вони корму дуже багато - куди більше, ніж звичайна корова. Наприклад, доросла тварина щодня потребує в середньому чотири кг зернових та шість кг сіна. Тому людям часто і не вигідно тримати цих тварин.

Кліматичні умови Закарпаття підходять буйволам ідеально. Вони можуть усю зиму провести у відкритому загоні, сильні морози пересиджують у хліві.

Живуть ці екзотичні тварини до 35 років. А за добрий догляд і гарні умови віддячують господарю новим приплодом та смачним цілющим молоком, корисним як немовлятам так і довгожителям.

Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші - фото 2

Стаусині ферми також успішно розвиваються на Закарпатті . Одна з них знаходиться поблизу Мукачева. Тут комфортно проживають дев'ять страусів. Господар ферми каже, що цей птах добре пристосовується до клімату та швидко звикає до нових осель.

За словами власника ферми, страус може бігти зі швидкістю до 70 км на годину, а якщо небезпека все таки виявилася швидшою і наздогнала страуса, то він не ховає голову в пісок, як багато хто досі вважає, а вступає в сутичку, піднімаючи високо ногу і завдаючи сильного удару. На фермі є агресивний самець, підходити до якого побоюються навіть господарі.

Страуси їдять практично все. Їх улюблені ласощі - це яблука. Щоб їжа в шлунку краще перетравлювалася, страуси їдять пісок і дрібну гальку. Бувало, що в туристів страуси з'їдали телефони і фотоапарати і успішно їх перетравлювали.

На ферму приїжджає чимало туристів, щоб познайомитися з пернатими екзотами з далекої африканської країни. Страуси звикли до частих візитів гостей і самі підходять до огорожі.

Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші - фото 3

Посеред Карпат, у селі Іза на Хустщині, є і єдина в Україні ферма плямистих оленів. Ці тварини цікаві тим, що з їх рогів виготовляють лікарський препарат пантокрин.

З’явились вони на Закарпатті 28 років тому. Тоді кілька десятків тварин привезли у місцевий колгосп із Калінінградської області.

Літо - сезон краси плямистих оленів. Вони скинули стару шерсть, а роги лише починають рости. Тому саме зараз оленяча ферма - популярне місце для туристів. Найбільше серед них - дітлахів.

Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші - фото 4

У селі Ботар Виноградівського району та на околиці Іршави розташувалися найбільші ферми угорських мангалиць. Ці свині майже не потребують догляду, а їдять геть усе. Якщо звичайна свиня на рік потребує тонну кукурудзи, то мангалиця з’їдає лише 500 кг. Власне, ці тварини цілком могли би обійтися підніжним кормом та різноманітними відходами.

Як успішно закарпатці приручили екзотичних тварин і мають з того гроші - фото 5

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme