Високий артеріальний тиск: Як полегшити прояви гіпертонії

Гіпертонія – недуга, що стає все "молодшою". Її все частіше виявляють у молодих людей, адже сучасний ритм життя стає дедалі більш напруженішим. Подолати симптоматичні прояви недуги на ранніх стадіях допоможуть не тільки ліки  

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Високий артеріальний тиск: Як полегшити…
Фото: Рixabay

З розвитком технологій наше життя стає більш динамічним. Постійні стреси, нездорове харчування та малорухливий стиль життя стають все звичнішими. І це не може вплинути на здоров’я. Часто подібний ритм життя відгукується проблемами з тиском.

Раніше негаразди із тиском мали здебільшого люди старші 60 років. Зараз гіпертонією можуть захворіти і молоді люди. Цю недугу медики все частіше виявляють у хворих 25-35 років.

Який тиск є нормою

Якщо раніше підвищеним артеріальним тиском вважався показник 140/90, то зараз він знизився. Якщо ви систематично фіксуєте у себе тиск на рівні 130/80, це вже є причиною, щоб звернутися до лікаря. Відтягувати візит до лікарні не варто, адже гіпертонія може стати причиною інсульту, інфаркту та інших важких захворювань, які можуть завершитися летально.

Симптоми гіпертонії

Проблеми із підвищеним тиском зазвичай не видають себе яскравими проявами – часто хворі навіть не підозрюють, що мають негаразди з цим. Гіпертонія може ховатися за звичними для кожного з нас втомою та перенапруженням.

Симптоми підвищеного артеріального тиску:

  • головний біль;
  • біля у ділянці серця;
  • запаморочення, потемніння в очах та шум у вухах;
  • відчуття задухи;
  • прискорене серцебиття (понад 90 ударів за хвилину).

Також недуга може виявлятися набряками на ногах та обличчі. Не виключені сильне почервоніння обличчя, блювота та відчуття нудоти.

Добре, якщо хворобу вдалося виявити на початковій стадії. Тоді вона досить вдало лікується.

На другій стадії гіпертонія може виявлятися головними болями, що довго не минають та запамороченням, що спостерігаються перед сном. Також варто звернутися не лікаря, якщо у вас не минають поколювання у серці.

Найважчою вважається третя стадія хвороби. Тоді хворий не може припинити блювати через постійну нудоту. Також недужого весь час супроводжують болі у голові. У такому випадку до лікаря треба звернутися негайно.

Як знизити високий артеріальний тиск без ліків

Часто гіпертонія стає наслідком стресових ситуацій. Якщо ваш випадок саме такий – випийте заспокійливий засіб. Це можуть бути кілька таблеток валеріани чи чай з м’яти.

Якщо під рукою немає м’яти, можна заварити зелений чай. На противагу чорному він розширює судини і знижує тиск. Якщо у вас спостерігається головний біль, що не припиняється, пийте більше води. Вона розріджуватиме кров та знижуватиме тиск. Також холодною водою варто ополоснути обличчя та руки. Щоб ефект був помітнішим, можна потримати руки під струменем холодної води. На одну хвилину варто занурити і ступні. Проте зважайте на час, якщо триматимете їх у воді довше, є ризик переохолодження. Безпечніше робити компреси.

Якщо у вас різко стрибає тиск, спробуйте дихальну гімнастику. Глибоко вдихніть і затримайте подих на 8-10 секунд відтак спокійно видихніть. Повторюйте вправу 2-3 хвилини.

Допоможе масаж голови та шиї. Масажувати потрібно ділянку голови, яка сполучає її з шиєю.

Також людям, що страждають на гіпертонію, радять займатися спортом. Не потрібно вимучувати себе у спортзалі. Навпаки – дуже обережно ставтесь до свого організму. Займатися можна вдома, починаючи із неважкої руханки щоранку. Під час карантину через коронавірус багато тренерів перейшли в онлайн і опублікували чимало своїх тренувань у мережі. Тож знайти потрібні фізичні вправи – справа нескладна.

Жінка в медитації

Зміцнити стінки судин допоможе йога. Дихальні вправи – те що треба людям, які намагаються тримати свій артеріальний тиск під контролем.

Є чимало рослин, що допоможуть знизити високий тиск. Йдеться про мелісу, пустирник, півонію, хвощ та кульбабу. З них роблять настої.

Проте варто пам’ятати, що всі вищевказані засоби допоможуть тільки ситуативно знизити високий тиск, проте не лікують гіпертонію. Якщо ви виявили симптоми цієї недуги – звернуться до лікаря. Тільки медик здатен точно її розпізнати і призначити лікування, яке допоможе подолати хворобу чи принаймні полегшити її.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme