Цьогоріч вже 900 закарпатських ромів стали "офіційними"

На Закарпатті відбулася міжвідомча нарада з документування осіб під ризиком без громадянства

Про це повідомили у ГУДМС України в Закарпатській області, пише Depo.Закарпаття.

На Закарпатті з ініціативи Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні та виконавчого партнера УВКБ ООН "Регіон Карпат NEEKA" з дводенним візитом перебували експерти з питань документування осіб без громадянства та осіб під ризиком без громадянства.

Представник Уповноваженого з прав людини Аксана Філіпішина відзначила активність міграційної служби у вирішенні питання документування паспортом. За останні 5 років на Закарпатті міграційною службою паспорт громадянина України отримали понад 8 з половиною тисяч ромів, за 4 місяці цього року - 899. Разом з тим, у документуванні цієї категорії залишаються певні проблеми - відсутність свідоцтва про народження, помилки в актових записах, які видані на території РФ та інших країн колишнього СРСР, запізніле звернення на отримання даної послуги, масова неграмотність осіб ромської національності.

Фахівці та експерти проаналізували правозастосовну практику, обмінялися досвідом у вирішенні проблем документування. За результатами міжвідомчої наради розроблено рекомендації для органів влади, зокрема, і в частині внесення змін до законодавства, щодо подолання проблематики документування осіб під ризиком без громадянства.

Нагадаємо, влада Мукачева виділила гроші на сквери, майданчики та дитсадки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття