Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати

Плануючи похід горами, треба подбати про якісне спорядження

Сезон туризму: Чого не варто забувати, в…

Відпочинок у Карпатах буде ідеальним, якщо завчасно скласти список і взяти з собою усі потрібні речі, враховуючи кожну дрібничку, пише Depo.Закарпаття.

За кілька днів у поході може трапитися що завгодно, тому, щоб бути готовим до всіх несподіванок, треба подбати про спорядження та просто незамінні на маршруті речі.

Компанія, що вирушає у гори на відпочинок, має подбати про групове спорядження. Це, у першу чергу, намети.

Намет повинен бути водо- та вітростійким, тоді він забезпечить найкомфортніше перебування у ньому навіть під час критичних погодніх умов. Старі важкі брезентові намети, кемпінові намети для походів в гори не годяться. Хоча б тому, щоб їх потрібно нести на собі, тому намет має бути не важкий. Намет повинен бути двохтентовим, зовнішній тент – водонепроникний. Внутрішній – це москітна сітка із водонепроникним дном. 

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 1

Пальник (горєлка), пальне (газ, бензин)

Навіть якщо планується готувати на вогнищі, варто брати газовий/мультипаливний пальник. Відсутність дров та погода можуть внести свої корективи в плани, а з пальником можна приготувати гарячу їжу та напої незалежно від обставин.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 2

Казани

Для зручності варто брати два казани: для приготування основних страв і для чаю, кави та інших напоїв.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 3

Ремнабір. В поході речі часто використовуються на межі їхніх можливостей, і потрібно бути готовими провести ремонтні роботи будь-якої складності.

Ріпшнур. Навіть 5-10 метрам мотузки діаметром до 6 мм можна знайти безліч застосувань.

Компас, карта.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 4

До індивідуального ж набору входять:

Рюкзак

Вибір об’єму залежить від тривалості вашого походу, пори року і погодних умов. Правило зручності говорить, що всі речі, які маєте з собою, повинні поміститися в рюкзак (виняток - каремат). Для походу на 5-7 днів – буде зручний рюкзак об’ємом від 50 до 75 і більше літрів.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 5

Спальник (Спальний мішок)

Він виконує роль ліжка, тож повинен задовольняти господаря на всі 100%. Основний його параметр – це температурний проміжок. Він маркується на всіх видах спальників, пропонованих у продажу. Має три показника – максимум, мінімум і комфорт. Орієнтуватися слід на "комфорт", що означає оптимальну температуру, за якої власнику буде найзручніше. Мінімум і максимум показують гранично допустимі значення, на які розрахований даний мішок, але не слід забувати, що вони є критичними. Також слід звернути увагу на матеріал верху і наповнювача, а також вагу, від яких дуже залежить ціна.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 6

Каремат (Килимок)

Це м’який килимок, який підкладається в наметі під спальник для м’якості та захисту від холоду, що виходить від землі. Простим варіантом є звичайні двошарові або одношарові рулонні килимки. Дорожчими, призначеними для професійного туризму є само-надувний килимок, що забирає мінімум місця і є досить компактними.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 7

Сідушка

"Сідушка" не є обов язковим спорядженням, але може відчутно покращити побут у поході. На сідушці можна сідати де завгодно, роздувати нею вогнище, використовувати її як дощечку, піднос, а також знайти їй безліч інших застосувань.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 8

Набір посуду

Миска і кухоль – бажано металеві (надійніше, зручніше, зберігають тепло і не горять у вогнищі). Ложка – можна знайти стару легку алюмінієву, або ж придбати варіант так званої туристичної ложки-вилки – зручно і компактно.

Сезон туризму: Чого не варто забувати, вирушаючи у Карпати - фото 9

Сірники повинні бути у кожного учасника походу в герметичній упаковці.

Пластикова пляшка. У кожного в дорозі має бути пляшка для води. Підходить півтора-дволітрова. Бажано поповнювати воду до відказу в джерелах чи гірських річках, особливо якщо нема впевненості, що попереду буде вода.

Аптечка. Тут усе зрозуміло - без аптечки як групової, так і індивідуальної в похід йти не можна.

І, звісно, треба взяти з собою набір для особистої гігієни - зубна паста, щітка, рушник тощо.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme