Що треба і чого не можна робити у день Вознесіння Христового

Вознесіння Господнє відзначається на 40-й день після Великодня. У 2017 році свято припадає на 25 травня

Що треба і чого не можна робити у день В…

Поряд з Різдвом Христовим і Великоднем, Вознесіння Господнє є одним із головних свят у православному календарі. Це свято – перехідний, і його дата прямо залежить від дати Великодня. У 2017 році свято припадає на 25 травня.

Щороку це свято завжди припадає на четвер. Тут також простежується прямий зв'язок з Пасхою Христовою, адже число 40 не ділиться на 7 без залишку, тому дата свята ніяк не може припадати на неділю або будь-який інший день, крім четверга.

Згідно з євангельським переказом, на сороковий день після Воскресіння Христос востаннє явився апостолам, пообіцявши їм швидке послання на землю Святого Духа. Потім Спаситель вивів своїх учнів з Єрусалиму на Єлеонську гору, благословив їх, піднімаючись в небо, і зник за хмарами.

У народі Вознесіння традиційно пов'язують з урожаєм, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів у сільському господарстві.

У 40 днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хворих людей. Їм роздавали милостиню. Також заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що "можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебраків".

Великим гріхом вважається робота в цей день. Краще присвятити його спілкуванню з рідними та близькими.

Вранці в день Христового Вознесіння люди вирушали до церкви, молилися, причащалися, сповідалися, брали участь у богослужіннях. Після цього вони поверталися додому. Ввечері було прийнято збиратися всією сім'єю за великим святковим столом. Сервіровка столу також мала елементи обрядовості.

Одним з головних страв на Вознесіння були млинці, які лагідно називали "лапотками" або "лапоточками". Крім млинців господині пекли довгасті булочки з корицею і цукровою пудрою, а також пироги з різними начинками. Особливим їстівним символом святкового столу були хлібобулочні вироби у формі взуття. Вважалося, що Господь, за час перебування на Землі повністю стоптав своє взуття. Тому йому потрібно піднести "обновку" – спекти нову пару черевиків або сандалій.

Обов'язковим їстівним атрибутом святкового столу вважалися і хлібці, які випікали у формі драбинок. Випічка у формі драбинок несла в собі особливий символізм. Вважалося, що за допомогою цих хлібобулочних виробів праведникам легше потрапляти до брами, що веде в рай.

Що можна робити на Вознесіння.

Шанувати пам'ять предків. Молитися, славити Ісуса і його Батька (відправляти в Небеса свої благання можна не тільки в храмі, але і вдома).

Перебувати в колі своєї родини. Думати про хороше.

Допомагати всім стражденним людям (юродивим, вбогим, калікам, збитковою).

Будувати оптимістичні прогнози на майбутнє.

Радувати своїх родичів подарунками.

Просити у Христа про виконання заповітних бажань через щирі молитви. Вважається, що в цей день Ісус доступний абсолютно всім людям.

Що не можна робити в день Вознесіння

Щоб Ісус був милостивий, завжди і у всьому допомагав, оберігаючи вашу сім'ю, треба правильно провести святковий день:

- не лихословити;

- не ігнорувати можливість зайнятися благодійністю, допомагаючи знедоленим і бідним;

- не лаятися і не з'ясовувати стосунків з ким-небудь;

- не виконувати певну роботу по дому. Тут мається на увазі прання та прасування білизни, підмітання і миття підлоги, збір пилу, будівництво надвірних будівель, колодязів, штопанні та шиття одягу;

- не пліткувати;

-не промовляти фрази "Христос Воскрес" і "Воістину Воскрес", так як в день Вознесіння Плащаницю виносять за межі храмів;

- не хулити;

- не допускати негативних думок і не впадати у відчай.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme