Про здоров’я: Як правильно підібрати нижню білизну

Жінки часто дбають про зовнішній вигляд, ретельно підбираючи одяг та аксесуари. Не менш важливим для створення вдалого образу є правильна нижня білизна – це не тільки елемент одягу, а й турбота про здоров’я
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Про здоров’я: Як правильно підібрати ниж…
Фото: pixabay.com

Звичною є ситуація, коли наприкінці робочого дня жінка знімає білизну, а, до прикладу, на плечах залишаються яскраві сліди від шлейок бюстгальтера. Чи, позбувшись нарешті ліфчика, відчуває, що стало легше дихати, або ж груди перестали боліти. Все це – лише невелика частина прикладів, коли неправильна білизна приносить дискомфорт, а у майбутньому – і проблеми зі здоров’ям.

Загальні правила вибору спідньої білизни

У виборі хорошої білизни, перш за все, треба орієнтуватися на два основні моменти – розмір і тканина, з якої зроблені речі.

З тканиною все просто – тут на 100% працює правило "чим натуральніше – тим краще". Тому білизна з бавовни є хорошим варіантом, а для більш теплої пори року може підійти білизна з натурального шовку. Це дозволить шкірі "дихати", уникнути зуду, запрівань, висипів та інших малоприємних наслідків. Варто зважати, що виробники навіть дуже якісної та дорогої білизни можуть застосовувати у виробництві і синтетичні волокна, такі як лайкра чи поліамід. Ці волокна роблять речі більш зносостойкими та еластичними. Однак вміст синтетики у білизні не повинен перевищувати 5-10%, інакше про натуральність годі й говорити.

Фото: pixabay.com

Більше питань та проблем виникає при виборі розміру білизни. Виявляється, що понад 60% жінок у дорослому віці неправильно визначають розмір бюстгальтерів і трусів. Це призводить до неприємних, а подекуди і небезпечних наслідків.

Дуже тісні речі, які так часом полюбляють жінки, здавлюють лімфатичні судини, а це, у свою чергу, шкодить роботі імунної системи. Тому у жодному разі не можна зловживати носінням коригуючої, утягуючої білизни – такий варіант спіднього підходить тільки для виняткових випадків і його носіння не повинно перевищувати кількох годин.

Також, якщо бюстгальтер занадто здавлює груди, це порушує дихання, перешкоджає нормальному кровообігу. Як результат – застій лімфи і крові стає причиною різних хвороб і патологій молочних залоз.

І навпаки – правильно підібраний ліфчик захищає шкіру від мікротравм, які можуть виникнути при терті об грубу тканину верхнього одягу, підтримує груди у комфортному положенні та сприяє нормальній циркуляції крові. При цьому, яким би комфортним не був бюстгальтер, варто пам’ятати, що на ніч його потрібно знімати.

Як підібрати розмір бюстгальтера

Перед тим, як починати пошук нового бюстгальтера, або ж замовляти його в онлайн-магазинах, треба зважати, що розмірні сітки різних виробників відрізняються. Тож не завжди розміри ваших ліфчиків будуть однаковими. Проте є загальні правила та таблиці розмірів, які допоможуть зорієнтуватися у виборі.

Для того, щоб визначити розмір, знадобиться сантиметрова стрічка. Потрібно виміряти обхват під грудьми – він означає перші дві цифри розміру ліфчика. Якщо окружність дорівнює 63-65 см, це відповідає 65-му розміру, якщо 68-72 – 70-му розміру, і так далі.

як підібрати розмір бюстгальтера

Фото: pixabay.com

Далі треба заміряти обхват по найбільш виступаючим точкам – так визначається розмір чашечок. Для визначення необхідно відняти від обхвату грудей обхват під грудьми. Різниця дорівнює розміру чашечки. Розмір чашок означає букву розміру ліфчика. Наприклад, якщо різниця 11-12 см, то це розмір А, 15 – В, 17 – С і так далі.

Останнім часом все більшої популярності набуває так звана безкаркасна білизна – без "кісточок". Жінки, у яких розмір чашечок не більший ніж "В" можуть підібрати цілком комфортну білизну без твердих елементів – виключно підібравши потрібну щільність тканини. А от жінкам з більшими грудьми каркасні конструкції потрібні – для хорошої підтримки та комфортного носіння.

Як підібрати спортивний бюстгальтер

Вимоги до спортивної білизни дещо відрізняються від того, що потрібно для повсякденного спіднього.

Спортивний бюстгальтер (топ, бра) у першу чергу має бути міцним, еластичним, добре відводити вологу, не деформуватися під дією вологи, бути гіпоалергенним і легким.

спортивна білизна

Фото: pixabay.com

У випадку зі спортивним бра натуральні тканини будуть доречними для спокійних тренувань – йоги і дихальних практик, занять для розтяжки тіла. Потрібно зважати, що трикотаж добре вбирає вологу і утримує її в собі. Для інтенсивних тренувань такий варіант не підійде. Тому для комфортного тренування потрібно обирати топи з дихаючої синтетики. У маркуванні товар буде вказано: Moisture wicking, Coolmax або Drifit.

як підібрати спортивну білизну

Фото: pixabay.com

А зважаючи на вид тренування, треба обрати ступінь підтримки. Так, для туристичних походів, йоги, пілатесу, стретчинга, тобто не інтенсивних занять можна обирати Light Support (легка підтримка).

Для силових занять, фітнесу, бігу – Medium Support (середня підтримка)

А от High Support (сильна підтримка) підходить для інтенсивних тренувань: теніс, верхова їзда, кроссфіт, тощо.

Як підібрати бюстгальтер для вагітних

У період вагітності вибір білизни в якийсь момент стає важливим питанням. І якщо у перші кілька місяців жінка може носити свої звичні ліфчики, то потім потрібно подбати про вибір нових.

Приблизно після першого триместру вагітності груди змінюються – розмір та форма стають іншими. Тому, обираючи білизну для цього періоду, потрібно звернути увагу, щоб бюстгальтер мав як мінімум три ряди гачків – тіло буде продовжувати змінюватися, а еластичність пояса бюстгальтера – зменшуватися, тому саме гачками доведеться регулювати посадку ліфчика.

як підібрати білизну для вагітних

Фото: pixabay.com

Щодо чашки, то вона повинна була еластичною або хоча б мати еластичну верхню частину, щоб не перетискати молочні залози, коли тіло і груди почнуть змінюватися. Це, до слова, і є маркер зміни білизни – коли груди перестають поміщатися в чашечку, одразу треба змінити на більший розмір.

Для "вагітного" бюстгальтера важливий і пояс – він має бути широким і щільним, це забезпечить хорошу підтримку і полегшить навантаження на спину.

Особливу увагу варто звертати на тканину і посадку – ніде нічого не повинно натирати, бретелі повинні бути широкими і м’якими.

Якщо ж навіть при носінні зручного бюстгальтера у вас виникають неприємні відчуття в грудях, болі, почуття тиску, плями або ущільнення – слід негайно звернутися до мамолога. А коли нічого не турбує – профілактичний огляд у мамолога раз на рік має стати ще однією здоровою звичкою.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme