Петров також сказав все, що думає про "угорський" район

Голова Закарпатської ОДА прокоментував поділ області на райони, зокрема створення Берегівського району

Петров також сказав все, що думає про "у…

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

Олексій Петров зауважує, що створення районів – це компетенція державної влади, це не рівень обладміністрації. При моделюванні районів виконані законодавчі вимоги і методичні рекомендації щодо критеріїв формування адмінстративно-територіального одиниць субрегіонального(районного) рівня.

"Створений Берегівський район відповідає критеріям кількості населення у адміністративно-територіальній одиниці як української методології, так і європейської системи територіального поділу країни - NUTC (НАЦ) – за якою невеликі регіони починають формувати від 150 тисяч населення. Розширений Берегівський район матиме 195 тис. 600 людей", - каже голова і додає, що за методикою райцентром обирають те місто, яке є ближчим до кордону.

"Таким є Берегово, також місто має обласне підпорядкування. Відповідає державній стратегії транскордонного співробітництва, тут уже наявні інструментарії до міжнародної співпраці. Райцентр – на кордоні із Євросоюзом. Стоїть на спроектованій міжнародній магістралі М3 –5 Крітський транспортний коридор. Це інфраструктурна точка доступу до залучення інвестицій. А відповідно – розвитку регіону", - зазначає Петров.

За його словами, утворення району, районного центру – це насамперед - представництво державної влади на місцевому рівні. Щодо національного складу чи етнічного принципу формування районів – про це не йдеться. "Під час формування районів враховують питання державного управління, державної політики. На першому місці – інтереси держави та громадян України. Усіх мешканців ми розглядаємо як громадян України, незалежно від національності. Якщо працюють державні інституції, то загроз не має бути", - резюмує очільник Закарпаття.

Нагадаємо, що Петров розповів про своє бачення поділу Закарпаття на нові райони.

Верховна Рада України оприлюднила проект постанови,  якою планується внести зміни у структуру районів України. Що стосується Закарпаття, то у проекті зазначено п'ять районів, а саме: Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський. Такий поділ став несподіванкою для багатьох закарпатців, оскільки очікування були іншими.

Міський голова Берегова Золтан Бабяк на своїй сторінці опублікував офіційне звернення до президента України Володимира Зеленського з приводу "угорського" району.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив плани створити "угорський район" на Закарпатті.

Леонід Кравчук закликав не порівнювати Берегово та Донбас.

Читайте також: Децентралізація по-будапештськи: Навіщо Києву "угорський" район на Закарпатті

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme