Мед на щодень: Як корисно і смачно підсолодити собі життя

Про мед, його користь і мало не цілющі відомо багатьом. Цей продукт дійсно заслуговує на увагу та місце у раціоні людини
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Мед на щодень: Як корисно і смачно підсо…
Фото: Рixabay.com

До звички вживати мед кожен приходить по-різному: хтось з дитинства не уявляє певні страви, до прикладу, млинці, без цієї солодкої добавки, а хтось, наслухавшись про користь меду, намагається вилікувати ним застудні захворювання. Інші ж, стаючи на шлях славнозвісного "здорового харчування" чи просто при спробі схуднути, замінюють медом цукор, наївно вважаючи, що мед не шкодить фігурі.

Як і з будь-якими, хоч і корисними продуктами, при вживанні меду слід дотримуватися золотого правила поміркованості. Depo.Закарпаття пропонує згадати, чим все ж таки корисним мед, і як його можна вживати і застосовувати, аби зробити своє життя якіснішим.

Читайте також: Прополіс для здоров’я: Як і що лікувати унікальним бджолиним продуктом

Чим корисний мед

Про користь меду і досі точаться дискусії. У складі є вітаміни, такі як A, C, E, K і B. Також продукт має глюкозу, фруктозу і сахарозу. Водночас сучасні дослідження говорять, що мед за вітамінами і мінералами значно поступається іншим продуктам, які прийнято вважати "здоровими" – фруктам, овочам, кашам. А у 100 грамах меду міститься лише 5% мінералів і вітамінів від добової потреби.

Та мед залишається джерелом заліза, міді, калію, натрію, магнію, фосфору, йоду та інших корисних речовин, що дає змогу застосовувати мед як допоміжний засіб у лікуванні.

Мед при лікуванні кашлю

Мед дуже добре пом'якшує горло і зменшує подразнення, що приносить хворому значне полегшення. Для того, аби мед подіяв, потрібно розчинити чайну ложку продукту у воді або чаї кімнатної температури і випити, не поспішаючи.

Мед для лікування шлунку

Завдяки своєму складу мед нормалізує підвищену кислотність шлунку та позбавляє неприємних і навіть болісних відчуттів у шлунку. Для цього одну-дві чайні ложки меди варто з’їсти натщесерце. Мед також поповнює запаси рідини, що допомагає при отруєннях і розладах шлунку.

мед на полицях

Фото: Рixabay.com

Мед проти герпесу

Це не зовсім очевидне застосування меду, проте він може допомогти позбутися герпесу на губах, якщо на ранніх стадіях захворювання прикладати компресу з медом на уражені місця. А також мед найкраще підходить як засіб проти обвітрених губ – треба просто змішати чайну ложку меду з цукром і утвореним скрабом помасажувати губи – результат фантастичний.

Мед для відновлення після фізичних навантажень

Для того, аби швидше відновитися після тренувань, чи фізичної праці, треба з’їсти ложку меду. Він допоможе нормалізувати рівень цукру в крові, що значно покращує самопочуття.

Мед для профілактики застудних захворювань

Щоб підтримати імунітет і мати більше шансів уникнути сезонних застуд, мед потрібно вживати регулярно. Проте варто знати міру – однієї ложки в день цілком достатньо, аби допомогти організму протистояти захворюванням.

Мед як косметичний засіб

Маски, скраби, обгортування з медом – все це активно затосовується в косметології. Мед дуже добре пом’якшує шкіру. В домашній умовах також можна зробити косметичні засоби. Так, змішавши дві ложки меди, мелену каву і ложку оливкової олії, можна отримати дієвий скраб для тіла, після якого не буде відчуття сухості. А додавши мед у маску для обличчя – зробити шкіру м’якою і приємною на дотик.

мед у банці

Фото: Рixabay.com

Протипоказання до вживання меду

Протипоказань є достатньо багато. По-перше, мед є сильним алергеном, тому людям з алергією треба уникати навіть незначної кількості цього продукту.

По-друге, попри "хорошу" репутацію, мед не є помічником при схудненні. Звісно, зовсім виключати його з раціону не варто. Але знизити його вживання для тих, хто хоче схуднути – необхідно. У 100 грамах меду міститься 1,03 г білків (1%), 0,27 г жирів та 76,3 г вуглеводів. Калорійність – 307 ккал. 

Ну і варто пам’ятати, що мед, як і цукор, шкодить зубній емалі. Тому після ласування медом треба прополоскати рот.

Як правильно вживати мед

Для отримання максимальної користі від меду, треба дотримуватися кількох нескладних правил:

  • Регулярне, але помірне вживання. Одна, максимум дві столові ложки меду на добу цілком достатньо для здорової людини, у якої немає протипоказань
  • Мед корисно їсти натщесерце а також перед сном.
  • Не перегрівати мед. Після нагрівання до 40°С мед втрачає свою користь. Це треба пам’ятати особливо тим, хто любить додавати мед у гарячий чай.

Мед не можна зберігати у металевій ємності – окислиться.

Як відрізнити натральний мед від підробки

Обирати мед, заявлений як "натуральний" треба ретельно. Спитайте у продавців дозволу перевірити продукт. Добросовісні продавці не будуть сумніватися у своїй продукції і дозволять упевнитися у якості продукту. Тож, при купівлі, варто звернути увагу на:

Аромат 

Мед повинен бути запашний – саме це слово якнайкраще характеризує аромат продукту. Пахне мед травами і квітами. Жодних посторонніх запахів не повинно бути, як і повної їх відсутності. А якщо відчувається запах карамелі – мед був перетопленим.

В’язкість 

Найкращий спосіб перевірити якість меду – занурити у банку тонку паличку, витягти і подивитися, як стікає мед. Справжній буде стікати повільно, безперервною цівкою, утворюючи внизу "гірку". А от штучний – стече швидко і бризкатиме, падаючи на поверхню.

Консистенція

Кілька крапель меду потрібно втерти у шкіру. Якщо мед швидко розтерся і увібрався у шкіру – продукт натуральни. А от несправжній мед при розтиранні утворює грудочки.

На нецупкий папір треба капнути меду. Якщо з’явиться мокра пляма, чи мед розтечеться – значить несправжній. Натуральний мед буде тримати форму.

Читайте також: Користь калини: Як приготувати чаї, настої та варення з чудодійної ягоди

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme