Люди Януковича намагаються привласнити поклади золота на Закарпатті

Журналісти з'ясували, кому насправді належать золоті копальні, і як українські компанії переплітаються з російськими

Depo.
21 квітня 2017 09:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "1+1", пише Depo.Закарпаття.

Журналісти з'ясували, кому насправді належать золоті копальні в закарпатському Мужієві, і як українські компанії переплітаються з російськими.

Наразі на шахті нема ні шахтарів, ні навіть охорони. Тільки вандали, які вишукують металобрухт. Сама ж шахта – заблокована. Уже більше 10 років тривають судові й не тільки тяганини щодо права на видобуток золота, а це – близько 40-50 т, тобто в межах 200 мільйонів доларів.

У січні 2014 року господарський суд Закарпатської області своїм незаконним рішенням задоволив позов приватного акціонерного Товариства "Карпатська рудна компанія" та зобов'язав ТОВ "Закарпатполіметали" передати надра із золотою рудою Мужіївського родовища цій приватній компанії, причетність до якої, згідно розслідування, мають люди з найближчого оточення Віктора Януковича – Захарченка та Ставицького.

У квітні 2017 року прокуратура відстояла в Апеляційному суді інтереси держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України і в результаті наполегливої роботи у 2016 році скасовано незаконне рішення господарського суду Закарпатської області, а надра Мужіївського золоторудника, у кількості понад 234 тис куб.м повернуто державі.

Читайте також: Закарпатське золото-2: У пошуках "клондайку"

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття