Фейсбілдинг: Як підтягнути обличчя і обійтися без "уколів краси"

Для тих, хто не поспішає користуватися послугами косметологів, або ж є противником таких маніпуляцій, як уколи ботулотоксинів (у народі – ботокс) чи філерів, є інший вихід – так званий "спорт" для обличчя – фейсбілдинг
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Фейсбілдинг: Як підтягнути обличчя і обі…

Косметологія розвивається шаленими темпами, і сьогодні обличчя можна помітно змінити, провівши у кріслі косметолога 10-15 хвилин. Ботулінотерапія (ін’єкції ботоксу та інших ботулотоксинів) залишається однією з найпопулярніших косметологічних процедур – усього за один сеанс можна позбутися зморшок і забути про них принаймні на кілька місяців. Та у цієї процедури є противники, які не бажають вводити в обличчя жодні препарати, є також і такі, хто боїться заблокованої ботоксом міміки, вважаючи, що таким чином обличчя стане "застиглим". І хоча нині дози ботулотоксинів, які вводять косметологи, є цілком безпечними, а обличчя не перетворюється на маску, все ж прихильників "натуральної" зовнішності дуже багато. До того ж відчутним мінусом так званих ін’єкцій краси є їхня вартість (корекція однієї зони – чола, міжбрівної зони чи зони навколо очей може вартувати кількох тисяч гривень).

Не важливо, з якої причини людина відмовилася від уколів у косметолога, адепти натуральності запевняють: є інший, не менш дієвий спосіб запобігти зморшкам чи навіть позбутися їх. Останнім часом все популярнішим стає "спорт для обличчя" – фейсбілдинг (фейсфітнес) – комплекс вправ, який спрямований освіжити та омолодити шкіру. Цей напрямок став настільки популярним, що з’явилися навіть тренери, а заняття можуть бути груповими чи індивідуальними, проходити офлайн або ж онлайн.

Суть фейсбілдингу проста – на обличчі є понад 50 м’язів, і для того, щоб вони не втрачали пружності та підтягнутості, їх потрібно тренувати. Словом, все як у звичайному фітнесі: хочеш мати "кубики" на животі – качай прес, пружні сідниці – присідай. Один сеанс заняття фейсбілдингу повинен тривати не менше ніж 15-20 хвилин. Запорука успіху (знову ж таки, як і у спорті загалом) – регулярність. Вправи можна виконувати вранці, ввечері чи протягом дня – коли є можливість і час. Новачкам бажано робити вправи перед дзеркалом, аби контролювати техніку виконання.

У фейсфітнесі є вправи для різних зон обличчя, таким чином можна складати план тренування, виходячи із власних потреб – у когось проблемною є нижня частина, хтось має зморшки на чолі чи навколо очей.

Для чого потрібен фейсбілдинг

Ті, хто регулярно виконуватиме вправи для обличчя, може досягти таких результатів:

  • зробити більш окресленим овал обличчя
  • підтягнути шкіру повік та навколо очей
  • зменшити носогубні складки
  • покращити колір обличчя
  • зменшити зморшки на чолі
  • сформувати чіткішу лінію вилиць
  • позбутися набряків
  • зменшити обсяг обличчя
  • зробити контур губ чіткішим і виразнішим

Кому не можна займатися фейсбілдингом

Попри те, що тренери і прихильники фейсфітнесу обіцяють красиве обличчя без затрат і за мінімальних зусиль, варто знати, що є протипоказання до занять.

Фейбілдингом не можна займатися за умов:

  • гіпертонічного кризу
  • травм, гриж, зміщень в шийному відділі хребта
  • патології лицьового нерва
  • гіпертензії
  • проблем з щелепним суглобом
  • наявності герпесу
  • відновлення протягом двох років після проведення хірургічних втручань на обличчі
  • незагоєних ран на обличчі

Якщо протипоказань немає, то можна приступати до виконання вправ. Ще одна важлива умова: користуватися кремом безпосередньо перед заняттям не потрібно. Водночас не можна займатися, коли обличчя щойно вимите "до скрипу". Ідеальний варіант – зняти косметику і вмити обличчя, нанести крем і почекати 30 хвилин перед тим, як почати виконувати вправи.

Вправи для м’язового тонусу обличчя і вилиць

Потрібно глибоко вдихнути, стиснути губи і надути щоки. Покласти долоні на щоки таким чином, щоб фаланги пальців лежали на вухах. Натискаючи пальцями на обличчя, провести долонями до підборіддя щонайменше 10 разів. Зробити 2-3 підходи.

Скласти губи буквою "О". Язиком по черзі тиснути на внутрішню частину щік. Повторити 10 разів на кожну сторону.

Трохи відкрити рот, легко втягнувши губи всередину. Долонями з обох сторін провести від нижньої щелепи до вушних раковин через вилиці. Цю вправу слід виконувати до відчуття легкого печіння.

вправи для фейсбілдингу

Вправи для губ

Зробити рамочку з великих і вказівних пальців обох рук. Покласти їх над верхньою і під нижньою губою. Далі, натискаючи пальцями, губами робити опір, м'язи губ можна трохи подати вперед. Повторити в динаміці 20 разів.

Набрати повітря в рот і переміщати його з однієї щоки в іншу. При цьому губи намагатися витягати у протилежний. Виконувати вправу щонайменше 5 хвилин.

Вправи для чола

Підняти брови і потім розслабити м’язи. Пальці рук скласти в замок і в горизонтальному положенні покласти на чоло, зафіксувавши його у розслабленому положенні. При цьому руки мають бути розміщені вище брів. Міцно притиснути руки до чола і почати активно рухати бровами, піднімати і розслабляти їх. При цьому чоло залишається "заблокованим" руками. Виконувати вправу протягом кількох хвилин, зробити паузу 1-2 хвилини і повторити.

вправи для обличчя

Вправи для шкіри навколо очей

Вказівні пальці покласти на зовнішні куточки очей, середні пальці – на внутрішні. Активно відкривати і закривати очі, при цьому пальцями блокуючи рух шкіри. Під час виконання вправи має відчуватися напруга. Виконувати кілька хвилин.

Прикласти великий і вказівний пальці до очей, зображуючи окуляри. Щільно притиснути пальці до обличчя, однак больових і некомфортних відчуттів не повинно бути. Широко розплющити очі, затримати у такому положенні на 5 секунд, потім закрити очі на 5 секунд. Зробити 10 повторів.

Варто розуміти, що вправи фейсбілдигу не здатні позбавити від глибоких зморшок, які вже утворилися. Але регулярне виконання подібних вправ багатьом допомагає покращити і освіжити зовнішній вигляд. А для тих, хто ще не зіткнувся зі зморшками, фейсфітнес – чудова профілактика їх утворення.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme