Фестиваль ріплянки, проводи отар на полонину і дитяче свято: Вихідні на Закарпатті (АФІША)

Вікенд на Закарпатті буде смачним, колоритним і видовищним

Цими вихідними на Закарпатті можна відчути місцевий колорит, скуштувавши автентичних страв на фестивалях і взявши участь у традиційних проводах отар, пише Depo.Закарпаття

П’ятниця, 7 червня

Майстерня з виготовлення традиційної місцевої страви – ріплянки, 7 червня, 15:00, с.Колочава Міжгірського району, музей-скансен "Старе село" (садиба бірова)

Ріплянку й нині готують чи не в кожній хаті. Основним продуктом для неї є картопля, яку в селі називають ріпа. Від цього слова і походить назва страви. Крім картоплі, до її складу входять кукурудзяна мука та манка. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи токаняником. Їдять із бринзою,  фріґою, яєчнею та різноманітними підливами з м’яса, сметани, грибів. 

Захід організовує комунальний заклад "Обласний організаційно-методичний центр культури" Закарпатської обласної ради в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду.

А продовж 8-9 червня на території музейного комплексу "Старе село" у Колочаві триватиме гастронрмічний фестиваль, присвячений саме ріплянці.

Звітний концерт хореографічного колективу "Рондо", 7 червня, 17:00

Мукачівський драматичний театр

Субота, 8 червня

Фестиваль ріплянки, 8 червня, 10:00

с. Колочава Міжгірського району, музейний комплекс "Старе село"

Традиційно на фестивалі буде можливість продегустувати головну страву дня –  ріплянку по-колочавськи: з грибами, зі сметаною, ріплянку з шкварками або бринзою, ріплянку з вурдою.

Свято триватиме у Колочаві впродовж 8-9 червня на території музейного комплексу "Старе село", повідомляє "Турніформ Закарпаття".

Обов’язковою традицією гастрономічного фестивалю є наявність основної страви – ріплянки, з можливістю її реалізації туристам та гостям свята. Ріплянка – це традиційна страва жителів Колочави, яку готують кілька разів на тиждень у кожній хаті села, розварена картопля ("ріпа" - діалект.) та кукурудзяна мука. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи дерев’яною палкою (токаняником).

Четверте щорічне свято "Миро-Літо", присвячене міжнародному Дню захисту дітей, 8 червня, 11:00

Ужгород, пл. Євгена Фенцика, 19 (площа перед обласною філармонією)

Автором проекту є благодійнихй фонд Caritas Uzhgorod.

"Програма буде надвзичайно насичена і цікава, концертна програма, різноманітність анімацій, майстер-класів, атракціони тощо", - обіцяють організатори.

Звітний концерт хореографічного колективу "Danza", 8 червня, 17:00 

Мукачівський драматичний театр

Неділя, 9 червня

Музична казка для дітей "День народження кота Леопольда" за твором А. Хаїта, 9 червня, 12:00

Ужгород, Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв

Традиційне народне свято "Проводи отар на полонину", 9 червня, 13:00

Міжгір'я, Синевирський перевал

Святковий фестиваль розпочнеться о 13:00 годині із театралізованої ходи центральною вулицею смт Міжгір’я.

Урочисте відкриття відбудеться о 14:00 годині на Синевирському перевалі.

Гості свята зможуть взяти участь у запаленні вівчарської полонинської ватри, побачити процес приготування сиру, вурди, відвідати численні виставки продукції вівчарства, виробів образотворчого та прикладного мистецтва.

У програмі також передбачено виступи фольклорних колективів Міжгірського району, цікаві конкурси та спортивні змагання

Перший сольний концерт ансамблю "Закарпатські візерунки" під назвою "Стежиною до щастя", 9 червня, 16:00 

Ужгород, Закарпатська обласна філармонія

"Закарпатські візерунки" - це наймолодший колектив філармонії: його створено у лютому 2018 року з метою популяризації музичного та хореографічного мистецтва Закарпаття.

Другий показ прем’єри вистави "Жменяки" за романом Михайла Томчанія, 9 червня, 18:00

Ужгород, Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв

Інсценізацію закарпатської саги про вічну боротьбу між духовним і матеріальним зробив режисер-постановник, народний артист України Анатолій Філіппов. У виставі задіяний весь акторський склад театру. Музичні номери, діалоги видатного майстра слова Михайла Томчанія, цікаві акторські роботи, непримиренний конфлікт вибору між шлюбом за розрахунком чи справжнім коханням – роблять нову постановку "Жменяків" подією цього театрального сезону на Закарпатті. 

11 червня солістка Закарпатської обласної філармонії, народна артистка України Етелла Чуприк запрошує на свій бенефіс.

Піаністка понад усе цінує можливість дарувати своє мистецтво широкому колу слухачів і для чергової зустрічі з шанувальниками готує "золоту колекцію" з творів своїх улюблених авторів. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 18:30. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття