Чутки про зміну голови Закарпатської ОДА: Покарання за програні вибори чи гра у "ферзевий гамбіт"

Останніми днями на Закарпатті не стихають чутки про ймовірне звільнення з посади голови ОДА Олексія Петрова. Основною причиною звільнення називають програш "Слуги народу", особливо, у боротьбі за посаду мера Ужгорода

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Чутки про зміну голови Закарпатської ОДА…

Партія "Слуга народу" у першому турі місцевих виборів не завоювала жодної посади міського голови обласного центру, тож особливі сподівання у президента і компанії були на другий тур. "Важку артилерію" кинули на Ужгород. Найзахідніший обласний центр України був чи не найостаннішим бастіоном, що могли взяти провладні сили.

Програний бій "слуг" за посаду керівника Ужгорода

Другий тур виборів міського голови Ужгорода відбувся 22 листопада. У ньому взяли участь чинний голова, самовисуванець Богдан Андріїв та його одвічний противник та опозиціонер Віктор Щадей. Останній мав чималу підтримку. Він йшов від провладної партії "Слуга народу" та мав підтримку регіональної політсили "Рідне Закарпаття". Обидві партії взяли більшість голосів під час виборів до обласної ради, тож їхню підтримку розцінювали, як хороший і сильний фактор, що дозволить виграти.

Після першого туру виборів Богдан Андріїв активно включився у передвиборчу кампанію, зрозумівши, що одних проплачених рекламних відео та фото у "Фейсбуці" може не вистачити у другому турі. Чинний міський голова став на сторону ужгородських підприємців, коли ті виходили мітинг під обласну адміністрацію проти обмеження роботи кафе, ресторанів та всіх інших суб’єктів підприємницької діяльності. Хоча кількість хворих на коронавірус у ті дні зростала дуже швидко і лікарі били на сполох через переповнені лікарні, Богдан Андріїїв виступив проти введення обмежень червоної карантинної зон, до якої потрапив Ужгород.

Читайте по темі: Другий тур в Ужгороді: Чи переможе нав’язлива реклама кандидата від "Слуги" показову активність чинного мера

Хоча голова ОДА Олексій Петров намагався переконати підприємців у необхідності жорсткого карантину у місті, проте ті стояли на своєму: люди не отримали жодної допомоги від влади, проте  повинні були платити податки зі своєї діяльності, тоді, коли вона повністю зупинилася. В ОДА на одну з акцій залучили головного лікаря інфекційної лікарні Михайла Поляка, який запропонував підприємцям "екскурсію" до його медзакладу, щоб ті подивилися на "фейковий вірус". Цей виступ люди слухали чи не найуважніше. Проте всі доводи обласної влади, навіть найлогічніші, розбивалися об одне: "За що нам годувати дітей?".

Цю битву Олексій Петров програв. Обмеження зняли, і підприємці стали до роботи. Далі передвиборча гонка тривала в Інтернеті, зокрема у соцмережах. Сторони кожного з кандидатів на посаду міського голови поливали один одного брудом. Виборцям нагадували про "безробітного Чегевару" (Віктора Щадея), який "толком ніде не працював і до 39 років навіть не створив сім’ї". Антиреклама ж проти Андріїїва лилася на ужгородців при спробі відкрити будь-який додаток в Інтернеті. Наостанок з офіційної сторінки голови ОДА було проплачено рекламу, яка нагадувала ужгородцям, що у 2013 році нинішній голова Ужгорода був активним учасником Антимайдану.

Що ж насправді краще спрацювало у цій передвиборчій гонці, ще аналізуватимуть політологи. Проте факт залишається фактом – ужгородці обрали міським головою Богдана Андріїїва. Розрив між кандидатами становив лише 1417 голосів. Менше, ніж півтори тисячі голосів не вистачило Зе-команді, щоб отримати бодай одного голову обласного центру України.

Читайте по темі: Перемога чи блокада: Як працюватиметься переобраному мерові Ужгорода у новій міськраді

Новий голова ОДА – покарання чи спроба зіграти у "шахову партію"

Провал виборів мабуть неабияк розлютила керівників Петрова на Банковій, тож уже невдовзі пішли поголоси про зміну голови ОДА. Хоча "зміни" голів ОДА в області часто "ініціюють" нечесні на руку ЗМІ чи самі політики, які хочуть зайвий раз засвітити свої ім’я.

Проте ситуація після місцевих виборів цілком могла сприяти зміні керівника області. Адже Олексій Петров пройшов також до обласної ради. Саме його кандидатуру називають найбільш ймовірною на посаді голови ради. А новий закон не дозволяє суміщати посаду в обласній раді та адміністрації.

На посаду голови Закарпатської ОДА "пророкують" дві кандидатури – Мирослава Білецького та Анатолія Полоскова. Перший є депутатом обласної ради з 2010 року. У 2020-му обраний до ради нового скликання від регіональної партії "Рідне Закарпаття".

Анатолій Полосков – керівник підприємств "Виноробна компанія Шато Чизай", "Чізай Агро".  Раніше його уже "сватали" на голову Закарпатської ОДА, проте у 2019 році Зеленський віддав перевагу кондитеру Ігорю Бондаренку, який покерував Закарпатською ОДА зовсім недовго. Полосков – підприємець, людина, яка, вочевидь, може залучати інвестиції та міжнародні проекти на територію Закарпаття, проте, чи буде він кидатися на амбразуру та захищати честь патрона – президента, – це велике питання. На цю роль більше підходив колишній працівник СБУ Олексій Петров.

Проте в ОДА за час каденції Петрова уже вдалося розсадити своїх людей, які, у випадку заміни керівництва, контролюватимуть та "коригуватимуть" дії нового голови адміністрації. Тому цілком ймовірно, що в офісі президента зараз більшу ставку роблять саме на обласну раду та вдалу коаліцію, що дозволить розподілити сфери впливу саме там.

Гра у "ферзевий гамбіт" місцевого розливу – офіс президента вводить у обласну раду сильну фігуру, такого собі "ферзя" Петрова, під захистом якого Зе-команда і хоче зіграти цю партію. Тільки от техніку ферзевого гамбіту застосовують найсильніші гросмейстери світу. Чи вдасться Зе-команді в неї зіграти – покаже час.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme