ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Йоббік" взяв мажоритарний округ

Правляча в Угорщині партія "Фідес" програє другі місцеві довибори поспіль. Цього разу це сталося у місті Топольца на заході країни
Depo.
14 квітня 2015 12:50
ФОТО: depo.ua
"Йоббік" взяв мажоритарний округ
"Йоббік" взяв мажоритарний округ

Уперше мажоритарний округ отримала ультраправа партія "Йоббік" ("За кращу Угорщину"). Всі інші місця в парламенті угорські націоналісти отримали за партійними списками, пише Закарпаття depo.ua, з посиланням на "Mukachevo.net"

За словами кандидата-переможця Лайоша Рига, відрив між основними суперниками (між ним та Золтаном Феньвеші від "Фідес") склав менше відсотка.

Після оголошення результатів голова партії Ґабор Вона заявив, що "в Угорщині відчувається прагнення до зміни уряду, і тепер з'явився спосіб цього добитися."
Партія "Йоббік" отримала третій результат (23 крісла з 199) на парламентських виборах минулого року, з підтримкою виборців 20,5%.

Правляча "Фідес" досі зберігає переконливу більшість у парламенті, однак отримала другу поспіль поразку в округах. А це повинно стати тривожним сигналом для Віктора Орбана, який стрімко втрачає популярність та підтримку виборців.

За даними соцопитувань, опублікованих наприкінці минулого тижня "Йоббік" вперше став другою за популярністю партією країни.

Цими даними занепокоєні політологи - очевидним є той факт, що ультраправі націоналісти продовжують набирати сильні позиції особливо у сільській місцевості, де багато людей схвалює їх антиромську та антиєврейську риторику.

Нагадаємо, що за підтримки Росії та відсутності різкої реакції з боку української влади Угорська праворадикальна партія не соромиться визнавати анексію Криму та активно виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини.