ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Йоббік" стрімко підвищує свій рейтинг

Про це свідчать дані останнього опитування угорської соцагенції "Ipsos", які оприлюднили усі без виключення авторитетні видання країни, включно з Index
Depo.
20 квітня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua
"Йоббік" стрімко підвищує свій рейтинг
"Йоббік" стрімко підвищує свій рейтинг

Згідно з ними, станом на початок березня 2015 року "Йоббік" (партія "За кращу Угорщину") має найвищий результат в своїй історії, пише Закарпаття depo.ua з посиланням на "Мукачево.net".

Партія вийшла на 2-е місце за симпатіями в Угорщині, лише трохи поступаючись правлячій "Фідес".

У лютому та березні 2015 року "Фідес" мав стабільний рейтинг - 21%, в той час як підтримка партії "Йоббік" посилилася з 16 до 18% за цей же період.

Більше того, як зауважують в агенції "Ipsos", рейтинг "Йоббік" стабільно росте з жовтня 2014 року. Динаміка за півроку склала 7% - з 11% до 18%.

Щодо соціалістів MSZP (Угорська соцпартія), то їх підтримують 11-12 %. І це 3-я сходинка.

Якщо не у відсотках, то за даними «Ipsos» партії мають таку кількість прихильників:
- "Фідес" - 1,7 мільйона;
- "Йоббік" - майже 1,5 мільйона;
- MSZP - близько мільйона;
- "Демократична Коаліція" (DK) - 300 тисяч;
- LMP (Lehet Más a Politika! - Політика може бути іншою) - приблизно 250 тисяч.

Рівень підтримки

Водночас, якщо переглянути результати цього ж березневого опитування "Ipsos" за питанням "Якби вибори відбулися найближчої неділі?", поставлене тим, хто взяв би у них участь, то переміг би "Фідес", а результати "Йоббік" не настільки вражаючими, але позитивна динаміка зберігається.

Хоча дивлячись з чим порівнювати. Якщо з результатами минулих виборів до угорського парламенту, які пройшли у квітні 2014 року, то "Йоббік»"відчутно додав. На всі ті ж 7 %.

Тоді Угорська правоцентристська партія "Фідес2 за партійними списками набрала понад 45%, опозиційний лівоцентристський альянс лише 24%, а право радикальний "Йоббік" - 21%.

Рівень підтримки партій в динаміці (січень-лютий-березень)

Якщо додати до цього результати голосування за мажоритарників від партій, то Фідес загалом на останніх парламентських виборах набрав 66,8%, а це 133 депутатських мандати з 199. На другому місці - ліволіберальний блок з 19,1%, а це 38 місць у парламенті. "Йоббік" був лише третім з 11,56% і 23 місцями. Але і це тоді був шалений успіх.

Як зауважують в аналітики «Ipsos» на підставі даних останнього опитування (березневого), на успіх партії "Йоббік" вплинуло те, що приблизно 1/10 тих, хто голосував за "Фідес" у квітні минулого року, нині перейшла на бік радикалів. А це близько 200 тисяч чоловік. До того ж "Йоббіку" вдалося заручитися симпатією тих, хто раніше зазвичай утримувався від голосування.

Якщо вибори відбулися б у найближчу неділю? Результати серед тих, хто прийшов би на дільницю

Радикальні націоналісти "Йоббік" - найпопулярніші у середовищі людей віком 20-35 років, при чому як частково серед інтелігенції, так насамперед серед малоосвічених і безробітних виборців (люмпен та маргінали).

У лютому цього року серед виборців молодше 35 років популярність партії "Йоббік", відзначає "Ipsos", вперше перевищила популярність партії "Фідес" (21% проти 17%).
Слід зазначити, що більше половини прихильників угорських радикалів незадоволені внутрішньою економічною та політичною ситуацією в країні.

Як результат, на нещодавніх довиборах до угорського парламенту в місті Топольца, що на заході Угорщини, кандидат від Фідес поступився якраз праворадикалу з "Йоббік". На прес-конференції з кандидатом-переможцем лідер угорських праворадикалів Габор Вона провокаційно заявив, що є підстави сподіватися на зміну уряду.

Нагадаємо, що за підтримки Росії та відсутності різкої реакції з боку української влади Угорська праворадикальна партія не соромиться визнавати анексію Криму та активно виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини.