Закарпатська осінь на смак

Осінь на Закарпатті - особлива пора. Це час ранкової прохолоди, багряних лісів та спілого винограду. Бабусі продають на ринку спілий глід та шипшину, а запашним закарпатським домашнім яблукам можна оди співати

Закарпатська осінь на смак…

Це пора красивої ностальгії. Восени так і хочеться сказати: "Зупинися, мить! Ти прекрасна!". На Закарпатті в цей час починаєш бачити та цінувати красу навколо, бо інакше просто неможливо.  Восени як ніколи, хочеться творити красиво, працювати якісно і готувати смачно. Закарпатські господині поділилися з Depo.Закарпаття своїми улюбленими осінніми рецептами страв.

Пиріг з карамелізованими грушами

Закарпатська осінь на смак - фото 1

Рецепт від пані Ірини: 

Для начинки: 3 груші,100г цукру, 1-2 ст. ложки лимонного соку, 50г вершкового масла, 50г води.

Для тіста: 200г вершкового масла, 4 яйця, 200г борошна, 100-150г цукру,4 яйця, 0,5 чайн. ложки солі,чайн. ложка соди (гашеної в оцті або лимонному соці).

Спочатку підготуємо груші: їх необхідно очистити від шкірки і насіння і розрізати на часточки: на 6 - 8 частин. На пательні розтопити цукор з водою і вершковим маслом. Додати грушеві часточки, треба акуратно перемішувати. Груша дасть сік і сироп перетворитися у найсмачніший карамельний соус. Додаємо до нього 1-2 стол. ложки лимонного соку. Готуємо карамельний соус до світло-золотистого кольору.

Готуємо тісто: Вершкове масло кімнатної температури збити з цукром міксером. Додати яйця і знову збити. Додаємо сіль. Збиваємо. Потім висипаємо половину борошна. І додаємо гашену в оцті соду. Вимішуємо тісто міксером, поступово додаючи борошно, що залишилося. Викладаємо тісто в змащену маслом форму. Викладаємо зверху груші і поливаємо частиною грушевого сиропу. Відправляємо запікатися в духовку до готовності. При температурі 170-180 градусів десь 20-30 хвилин. Перевіряємо готовність як зазвичай "на сірник". Розрізаємо й кличемо всіх до столу пити чай. Можна полити залишилася частиною сиропу перед самою подачею порційні шматочки.

Домашній кетчуп

Закарпатська осінь на смак - фото 2

Рецепт від Оксани:

Томати -5 кг, цибуля - 4 шт на 1 кг, гвоздика - 6 шт, коріандр - 4 ч.л., імбир - 4 ч.л., цукор - 2 склянки,  оцет - 250 мл, базилік - 3 пучки, пбре з перців чилі - 2 ч.л., сіль, перець, оливкова олія - 5 ст.л., часник - 1 голівка.

Порізати цибулю і підсмажити на оливковій олії (5-10хв). Додати коріандр, гвоздику, імбир, порізаний часник і готувати ще 5-10 хв. Помідори перемолоти, додати цибулю, додати базилік, цукор, оцет, сіль, перець, довести до кипіння. Зменшити вогонь і готувати приблизно годину. Потім все разлити в банки. Смачного!

Суп з дині

Закарпатська осінь на смак - фото 3

Рецепт від Олесі:

1,5 л овочевого бульйону, 3 середні картоплі, 400г очищеної дині, 100г листя шпинату, 1 цибулина, 50г молока, оливкове масло, перець сіль.

Для заправки: натертий сип пармезан, вершкове масло, червоний перець.

В глибокій каструлі спасерувати нарізану цибулю, потім додати грубо нарізані картоплю та диню.  Прожарювати овочі приблизно 10 хвилин. Потім додати в кастюлю молоко і бульйон. Посоліть. Накрийте суп кришкою і готуйте на слабкому вогні 40 хвилин. В той час в окріп киньте на хвилину шпинат. Після - злийте воду. Хай шпинат охолоне. Потім нагрубо поріжте і заправте оливковим маслом. Додайте до супу. Коли страва закипить - поперчіть її, досоліть. Заправте молотим червоним перцем, пармезаном та вершковим маслом. Подавати до столу суп треба гарячим.

Шпинатний пиріг

Закарпатська осінь на смак - фото 4

Рецепт від Оксани:

Інгредієнти : тісто листкове(2 листа по 350 г) -700 г, шпинат -800 г, порей (тільки біла частина) -150 г, цибуля зелена - 4 ст. л., кріп - 4 ст. л., фета - 250 г, яйце куряче - 3 шт, вершки (будь-якої жирності) - 100 мл, сіль і мелений чорний перець за смаком.

Шпинат помити, дати добре стекти воді і нарізати стрічками. Помістити в друшляк, добре пом'яти руками і віджати сік, зелений лук і цибулю-порей, нарізати напів кільцями, дрібно нарізати кріп. Помістити в друшляк, добре пом'яти руками і віджати сік, зелений лук і цибулю-порей, нарізати напів кільцями, дрібно нарізати кріп. Сир фета покришити руками. Все добре перемішати. Розкачати тісто розміром 24х36 см і вистелити на нього начинку відступивши від краю. Накрити другим листом тесту і дуже добре з'єднати краї. Розділити пиріг на 12 порцій зробивши надрізи-намітки, але не прорізаючи тісто до кінця. Я роблю це ножем для нарізки піци. Змастити пиріг молоком. Випікати в прогрітій до 180 градусів духовці 40-45 хвилин. Дати пирогу охолонути і нарізати на порції по позначці. Пригощайтеся!

Читайте також: Як на Закарпатті нацменшини етноказанком апетит дражнили

 

Більше про життя Закарпаття читайте на zak.depo.ua

Все новости Ужгорода и Закарпатья читайте на Depo.ua
 

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme