Закон про освіту: Москаль підказав, як заспокоїти угорську громаду Закарпаття

Експосадовець переконаний, що відтермінування запровадження норм Закону про освіту до 2023 року не заспокоїть угорців 

Закон про освіту: Москаль підказав, як з…

Про це Геннадій Москаль сказав в інтерв'ю "Главкому", пише Depo.Закарпаття.

Геннадій Москаль, колишній голова Закарпатської і Луганської обласних державних адміністрацій вважає, що зупинити критику Закону про освіту з боку угорської громади можна передбачивши у документі дозвіл на навчання угорською, румунською чи словацькою мовою у приватних школах. 

Читайте також: Москві треба зробити Закарпатську республіку на кордоні з Євросоюзом, - Москаль

За словами Москаля, угорців не заспокоїть відтермінування до 2023 року запровадження норм Закону про освіту щодо викладання українською в школах, де навчаються діти національних меншин.

"Якби законом передбачили дозвіл на навчання угорською, румунською чи словацькою мовою у приватних школах, то Угорщина створила би мережу альтернативних приватних шкіл і за бажанням батьків, могла би організовувати таке навчання. Якщо ти угорець, румун, словак, чех, поляк, то є альтернативна школа, якій Міносвіти надало би ліцензію на освітню діяльність. Атестували б їх, давали би свідоцтва про закінчення школи встановленого зразка. Це було б прийнятно, і Україна би не витратила великих грошей", - стверджує колишній голова Закарпатської облдержадміністрації. 

Нагадаємо, угорській громаді Закарпаття знову не сподобався закон про середню освіту, що був прийнятий Верховною Радою 16 січня 2020 року. 

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба сподівається, що ухвалення Верховною Радою закону про середню освіту допоможе подолати проблеми у взаєминах з Угорщиною.

Читайте також: Москаль зізнався, що саботував реформи Порошенка на Закарпатті

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme