ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатці хочуть жити на Жовтневій та Інтернаціональній вулицях

Не всюди в області мешканці хочуть перейменовувати вулиці, бо не пов'язують іх із комуністичним минулим
Depo.
26 листопада 2015 08:49
ФОТО: depo.ua
Закарпатці хочуть жити на Жовтневій та Інтернаціональній вулицях
Закарпатці хочуть жити на Жовтневій та Інтернаціональній вулицях

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на "Новини Закарпаття", в області рекомендовано перейменувати майже 560 вулиць. Серед них не лише ті, що мають найменування комуністичних діячів чи подій цієї епохи, але й російських імперських.

Наразі цей процес проходить кволо. Відбувалися громадські слухання, відтак на місцях більше займалися виборами. Поки перейменовано 39 вулиць.

Не всюди мешканці хочуть перейменовувати вулиці. Особливо це стосується такої назви, як Жовтнева. Її мешканці пов’язують з місяцем, а не революцією. А на Тячівщині, до прикладу, назву вул. Інтернаціональна також хочуть зберегти, бо на ній живуть люди різних національностей і "афганці".

Що стосується назв населених пунктів, то на Закарпатті їх два: с.Комсомольськ на Тячівщині і с.Жовтневе Хустського району. Громада Комсомольська на зборах вирішила перейменувати свій населений пункт на Німецька Мокра, як він і називався до 1947 року, але райрада клопотання Верховній Раді ще не подала. Що ж стосується Жовтневого, яке знаходиться на території Драгівської сільської ради, то збори мешканців вирішили село не перейменовувати. Аргументують таке рішення, що назва села не пов’язана з подіями "великого жовтня" і комуністичним режимом, а походить від кольору місцевого ґрунту. Остаточне рішення по цьому селу ще не ухвалено.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття