ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатські екологи застерігають від нищення первоцвітів

Закарпатські екологи звертаються до мешканців та гостей області бережливо ставитися до ранньоквітучих весняних квітів, занесених до Червоної книги України
Depo.
6 лютого 2016 11:56
ФОТО: depo.ua
Закарпатські екологи застерігають від нищення первоцвітів
Закарпатські екологи застерігають від нищення первоцвітів

Як пише Depo.Закарпаття з посиланням на uzhgorod.net.ua, щороку із початком весни на ринках Закарпаття розширюється асортимент квіткових рослин, серед яких, на жаль, і рідкісні види рослин, котрі перебувають під загрозою знищення. Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо на такі свята як День Святого Валентина, 8 березня, набирають злочинного характеру. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

Тож екологи нагадують, що на порушників чекає адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, таку відповідальність законодавство передбачає за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України, та вимог щодо охорони таких видів рослин, а також знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття