Прикмети 3 вересня: Де цього дня можна зустріти міфічних блакитнооких білявок

Жінки 3 вересня збиралися вечорами в будинку у якоїсь вдови, приносили з собою роботу і проводили час в бесідах і працях

Прикмети 3 вересня: Де цього дня можна з…

Третього вересня відзначається день святого Тадея (Фаддей) –  одного з 70 апостолів, який не входив до числа найближчих апостолів. Народився Фаддей в місті Едессі на території Сирії.

Одного разу, прийшовши в Єрусалим на одне зі свят, Фаддей почув, як проповідував Іван Предтеча. Тадей вирішив прийняти від нього хрещення у водах ріки Йордан. Значно пізніше він зустрів самого Ісуса і став його учнем. Після страти Христа і його Божественного воскресіння Фаддей відправився з проповіддю в Месопотамію і Сирію. Багатьох людей йому вдалося навернути до віри в своєму рідному місті, і християнство в результаті прийняв навіть правлячий князь Авграй, а також кілька язичницьких жерців.

Дуже часто проповіді Тадея супроводжувалися чудесами. Наприклад, сам Авграй вилікувався від прокази, коли зустрівся з апостолом. Він дуже хотів нагородити Тадея, але той відмовився від усього і пішов проповідувати в інші міста. Опинившись в Віріте (зараз відомому, як Бейрут), Тадей заснував там церкву і після цього незабаром помер.

Традиції 3 вересня:

3 вересня прийнято було прибирати льон. Тим більше, що вшанувалася пам'ять мучениці по імені Васса Алонська. Казали: "Баба Василина про льон дбає". Льон спочатку жали і розкладали на луках для "лежання" - з нього повинна була вийти зайва волога, що зробило б сам льон дуже гнучким і м'яким. Згодом льон використовували для виробництва одягу. Жінки 3 вересня збиралися вечорами в будинку у який-небудь вдови, приносили з собою роботу і проводили час в бесідах і працях.

Лляне поле оберігала Лляниця – істота, яка була в образі білявої і блакитноокої красуні. Вважалося, що вона наглядає за полем і не дозволяє дітям грати у льоні. Вона ж може подати знак, коли можна його прибирати, - але знак цей дається тільки доброму господарю.

Прикмети 3 вересня:

Якщо на Тадея день ясний — ще чотири тижні хороша погода простоїть

У лісі багато горобини — осінь дощова, якщо мало ягід — суха

Багато жолудів вродило 3 вересня - на Різдво буде багато снігу

Миші роблять гнізда на копицях - за прикметами, осінь буде дощовою і довгої

Люди, які народилися 3 вересня, можуть бути хорошими цілителями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"