Як закарпатці "висмоктують" сік із берез

На Закарпатті розпочався сезон збору березового соку

Як закарпатці "висмоктують" сік із берез…

Як інформує Depo.Закарпаття, люди знаючі кажуть, що найперше у лісі слід шукати берези, діаметр стовбура яких перевищує 30 см і котрим понад 30 років. При цьому, чим товстіший стовбур, старіше дерево — тим краще і для збирання соку, і для самої берези.

У жодному разі не можна збирати сік з молодих дерев, бо ранки на них погано зростаються, дерево може загинути. Отвір краще робити з північного боку дерева. Дехто робить його на висоті 0,5 метра, бо це найзручніше та й банку легше підставити. Але на висоті 1,5 метра від землі сік буде смачнішим. Збирати свіжий березовий сік краще у скляну банку з широким горлом. Пластикові пляшки для цього не годяться, бо додають березовому соку неприємного присмаку. Також не можна брати сік з тих дерев, що ростуть поруч з автодорогою. Такі берези увібрали в себе шкідливі речовини.

Як закарпатці "висмоктують" сік із берез - фото 1

За день з одної берези можна зібрати не більше 3 л соку. За 6 годин 3-літрова банка має наповнитися. Після закінчення збору треба вийняти трубочку, а отвір необхідно обов’язково замастити мохом, закрити дерев’яним кілочком або замазати "рану" садовим варом. Тоді дерево вбережеться від ушкоджень. Збирання ж більшої кількості березового соку (4—5 літрів) виснажить дерево, й воно може засохнути. Одну берізку можна "експлуатувати" до 10 років.

Як закарпатці "висмоктують" сік із берез - фото 2

Правда, варто пам'ятати, що підсочування беріз без відповідних на те дозволів є порушенням природоохоронного законодавства і карається штрафами, залежно від діаметру пошкодженого дерева та його стану – від 11-ти до 3-х тисяч гривень. Не забудьте взяти дозвіл у місцевої влади.

Фото: сторінка "Новини Хустщини" у Фейсбук

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme