День Ужгорода: Як у місті планують перемогти ксенофобію

Протягом трьох днів, з 22 до 24 вересня, Ужгород святкуватиме 1124-й день народження

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
День Ужгорода: Як у місті планують перем…

Програму цьогорічного святкування Дня Ужгорода організатори підготували чималу. Протягом вихідних у багатьох куточках міста відбуватимуться події, присвячені святкуванню, а основні ж заходи охоплять центральну частину Ужгорода.

В Ужгороді запрацює "річкове таксі" – човен переправлятиме усіх охочих через Уж від пам'ятника Волошина до пам'ятника Духновича, що розташовані один напроти одного на різних берегах. Серед інших цікавинок до Дня Ужгорода: у місто привезли "Камінь любові", або "Камінь бажання" із міста Кани Галілейської (Ізраїль) - святого місця, де Ісус Христос благословив першу пару на щасливе подружнє життя. 23 вересня на подвір'ї відділу РАЦСу на вул. Небесної Сотні відбудеться відкриття пам'ятника та урочиста реєстрація шлюбу. Кажуть, що якщо помолитися і доторкнутися до цього каменю, то кохання стане ще сильнішим.

Головну сцену цьогоріч вирішили розмістити на площі Петефі, тут же і відбуватимуться основні концерти. Музична програма, яка зазвичай є "родзинкою" для відвідувачів свята, у дечому дещо суперечлива, а в дечому – оригінальна і заслуговує на увагу. Серед артистів, які будуть розважати - закарпатський гурт "Чаламада", відомий своєю тематичною для цього свята піснею "Се мій Варош" (Це моє місто). У суботу хедлайнером свята заявили укранский гурт "СКАЙ". Як зазначили організатори, цей гурт місто може собі дозволити, зважаючи на фінанси. "Ми вели перемовини з багатьма виконавцями. І з ONUKA, і з "ТіК, і з Олександром Пономарьовим. У багатьох або не співпадали графіки, або це би було занадто для нас фінансово затратно. "СКАЙ" став оптимальним варіантом", - зазначив директор комунального підприємства "Уж-Фест" Денис Лагодін.

24 вересня, у неділю ввечері, відвідувачів розважатиме симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії та рок-гурт "Рокаш". За словами керівника оркестру Вікторії Свалявчик-Цанько, буде 12 оркестровок, спеціально зроблених до Дня міста. "Ми вже проводимо репетиції з рок-гуртом "Рокаш". Це перший виступ у такому складі і з такою программою. Концерт має бути неймовірним", – каже Вікторія.

Виступ складатиметься з трьох частин: спочатку симфонічний оркестр виконає всесвітньо відомі хіти, потім виступить з гуртом "Рокаш", а на завершення "Рокаш" зіграє окремо.

Ще один відомий і авторитеритетний закарпатський колектив, Заслужений академічний Закарпатський народний хор, готує програму "Винобраня, свальбованя". Відбуватиметься все у внутрішньому дворику Ужгородського замку у п'ятницю, 22 вересняю Колектив покаже закарпатські традиції - збір винограду, врожаю і весілля.

Художній керівник колективу Наталія Петій-Потапчук розповіла, що оскільки Ужгород є багатонаціональним містом, то у концертній програмі участь у зборі винограду прийматимуть представники різних національностей – українці, угорці, словаки, румуни. "Покажемо, що Ужгород – місто, яке всіх об'єднує", - наголосила Петій-Потапчук .

Концертна програма у замку буде без сцени і чіткої межі між глядачами та колективом. Це фольклорне дійство, де будуть задіяні і гості, і артисти. Буде можливість символічно пригоститися молодим вином, долучитися до "шарового" танцю та покуштувати щось солодке після танцю з молодою. Будуть закарпатські весільні танці – чардаш, карічка, закарпатський вальс. І це тільки одна із трьох програм, які підготував Закарпатський народний хор.

Артисти також візьмуть участь в урочистому міському Віче у субботу, 23 вересня. А в неділю, 24 вересня у Горянській ротонді - одній із найдревніших святинь міста, після святкової літургії влаштують концерт. Таке дійство вперше відбуватиметься на День міста.

До святкування вперше за багато років долучився і Ужгородський національній університет. На площі Театральній виш представить окрему повноцінну програму із залученням іноземних студентів.

Ще один масовий і видовищний захід на цю тему - у суботу, 23 вересня, о 14:30, народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород" просить містян та гостей міста у вишиванках, традиційних костюмах різних народів прийти і заспівати народні пісні на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту (скансену).

О 15:00 із музею вирушить етнопроменад – ужгородці, танцювальні, фольклорні колективи, гості, учасники офіційних делегацій з інших міст, у тому числі з міст-побратимів Ужгорода, які приїдуть на день народження обласного центру Закарпаття, під супровід народного музичного гурту "Гудацька тайстра", прийдуть на площу Театральну. Там представлять в'язанку народних танців, а потім усіх запросять взяти участь у наймасовішому танці-увиванці від Дитячої академії танцю "Джерельця Карпат".

ФОТО: Мukachevo.net

Акцент на мультикультурі міста цьогоріч не випадковий. Попри те, що місто позиціонує себе як багатонаціональне, час від часу Ужгород "трясе" від проблем ксенофобії (трапляються випадки нетолерантного ставлення до ромів, індусів, розпалювання ворожнечі стосовно угорців тощо). Тому подібні заходи – хороший крок до примирення і демонстрації взаємної поваги.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme