ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні

Ультрас та фанатів, які вибігли на поле після фіналу Кубка України, потрібно штрафувати не на сотні, а тисячі гривень
Depo.
5 червня 2015 08:09
ФОТО: depo.ua
Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні
Як потрібно карати фанатів за жлобство на стадіоні

Вчора після перемоги "Динамо" над "Шахтарем" у фіналі Кубка України (5:4 у серії пенальті), фанати, як і під час матчу 1/2 фіналу ЛЄ "Дніпро" - "Наполі", вибігли на поле. За ними побігли й інші вболівальники, піддавшись стадному інстинкту. Стюарди не змогли впоратися з тисячами бажаючих побігати по газону "Олімпійського". Фанати бігали і ламали ворота.

Не змогли відразу достукатися до вболівальників Григорій та Ігор Суркіси. Не почули фанати й Олександра Шовковського, а про диктора стадіону взагалі не варто говорити.

За подібну поведінку фанів у матчі "Дніпра" УЄФА покарав клуб грою у єврокубках без глядачів, а також фінансовим штрафом у розмірі 70 тис євро.

Але фанатів не покарали за таку поведінку. Адміністративні штрафи, якими карають в Україні за рішенням суду, становлять трохи більше 100 гривень. Такі суми не можуть вгамувати фанатів, які не звикли думати головою. Але ситуацію терміново потрібно змінювати з декількох причин, вносячи зміни до законодавства та встановлюючи великі суми штрафів.

Причини

1). Якщо не встановити великі штрафи, така ситуація може повторюватися і в матчах Ліги чемпіонів. Достатньо одного вболівальника-провокатора, який побіжить, і у багатьох інших увімкнеться стадний інстинкт.

2). Така поведінка фанів - ганьба на всю Європу. Ми показуємо себе "банановою республікою", яка не поважає правила.

3). Вседозволеність і відсутність покарання за дії, які шкодять іншим, може стати звичним явищем в Україні. Ультрас, звичайно, воюють за Україну. Вони - герої. Але це не означає, що героям не писаний закон. Звичайно, можна говорити, що на поле у більшості своїй вибігли "кузмичі", але починається "бігатня" саме із секторів ультрас.

Що робити

Потрібно публічно засудити ініціаторів забігу на поле "Олімпійського" і оштрафувати їх на кілька тисяч гривень. Наприклад, на 10 кожного, для початку. Вичислити їх не стане проблемою - на стадіоні є камери. Покарання відіб'є у всіх бажання бігати по полю в майбутньому.