Як другого травня можна розпізнати злодія, і для чого в цей день поле вкривають тканиною

Хмари швидко біжать небом 2 травня - дощу в найближчі дні не буде

У цей день вшановують пам'ять Івана-воїна, відомого своїм даром знаходити і карати злодіїв. Якщо у людини щось пропадало саме 2 травня, то в цей день вона йшла до церкви помолитися святому Іванові Воїнові, після цього відкривалася істина про те, хто саме є злодієм. Другого травня існувала традиція виносити в поле полотна і просити Весну про гарний врожай.

Також була поширена традиція 2 травня випікати пироги з начинками - це обіцяло багатий урожай. У цей день селяни виходили з тканиною в поле, розкланювалися на всі сторони і, звертаючись на схід, говорили: "Ось тобі, матінка-весна, нова новинка!". Потім розстеляли полотно на лузі, клали на нього пиріг і йшли додому з надією, що матінка-весна одягнеться в нове і за принесені хліб-сіль вродить в достатку льон і коноплі.

Одягати Весну в нове - одна з найстаріших слов'янських традицій. Зазвичай селяни 2 травня розвішували шати на кущах або розкладали на землі, яка трохи поросла травою. Предки вірили в те, що сила першої зелені і води передається полотнам, а сила сонця передається людського роду через тканину. Полотна, після того, як вони прогрілися на сонці і провітрювалися, готували до ярмарку. Їх згортали в своєрідні трубки - "новини". Якщо полотна на ярмарку добре продавалися, то обов'язково перед іконою Івана ставили свічки. Також до нього 2 травня зверталися з молитвою для того щоб захистити рідних і близьких від бід і напастей.

Народні прикмети на 2 травня

Дощовий і похмурий день - червень буде сухим і сонячним

Зайці досі шерсть не змінили - прикмета до того, що варто очікувати похолодання

Тепла погода 2 травня - наприкінці місяця буде холодно

Хмари швидко біжать небом 2 травня - дощу в найближчі дні не буде

Дикі качки в'ють гнізда недалеко від води - влітку чекай посухи. Навпаки, якщо гніздяться качки подалі від водойм, то це прикмета до того, що літні дні будуть дощовими

Безвітряна, золотиста зоря ввечері 2 травня - чекай доброї погоди

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття