Як 29 вересня, у день "капустяних" вечірок, птахи допомагають дізнатися майбутнє

Цього дня продовжували робити заготовки на зиму, а на столі в цей день обов'язково подавали птицю 

У церкві 29 вересня вшановують пам'ять святої Єфимії Всехвальної, яка жила в Халкідоні в III-IV столітті і походила з родини праведних християн. У той час досить часто організовувалися масові гоніння на послідовників християнської віри, ці події безпосередньо вплинули і на життя Єфимії. Одного разу правитель міста велів всім жителям зібратися на свято, присвячене богу Марсу. Однак у той же час своє служіння здійснювала місцева християнська громада, за що всі її члени були заарештовані. Усіх християн представили імператору, який мав здійснити над ними суд. І тільки Єфимію правитель залишив в місті, оскільки спробував її спокусити. Проте дівчина відкинула всі залицяння, в результаті чого він піддав її різним катуванням, але вона залишилася неушкодженою. Єфимію кинули до диких звірів, які не чіпали її, і тільки ведмедиця поранила дівчину, яка померла після того, як почула голос з неба, що кликав її до себе. Одночасно в місті стався землетрус, який зруйнував всі язичницькі храми.

Саме 29 вересня починали стригти овець. Також продовжували заготовлювати капусту на зиму. Зазвичай робили це спільно, влаштовуючи так звані "капустяні" вечірки. Збиралися у кого-небудь будинку і займалися заготовками, виконуючи пісні, жарти, примовки, розмовляючи на різні теми. Квасили і солили капусту з морквою, яблуками, брусницею, журавлиною.

Цей день з давніх пір пов'язаний з птахами: саме 29 вересня було прийнято ловити синиць та інших пташин, які будуть зимувати в хаті, прикрашаючи довгі зимові вечори своїм щебетом. На столі в цей день обов'язково подавали птицю — домашню або дику — і ворожили на пташиній кісточці. Тонкі кісточки віщували теплу зиму і ранню весну, легку зимівлю, товсті — сувору зиму, пізню весну і складну зимівлю.

Народні прикмети на 29 вересня

Суха і тепла погода 29 вересня - буде пізня зима, а сильних морозів, швидше за все, можна не очікувати

Якщо людина народилася 29 вересня, то її талісманом є гранат

Ловили птахів і намагалися передбачити погоду на найближчі місяці. Наприклад, чим більше жиру на кістках у глухаря - тим міцніше морози будуть, згідно з прикметами

Чується грім 29 вересня - зима буде безсніжною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття