Втрачений шанс: Чому ужгородці ігнорують громадський бюджет

Бюджет громадської ініціативи дає можливість реалізувати проєкт з покращення життя в місті, отримавши для цього відповідне фінінсування. Та ужгородців така можливість цікавить мало
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Втрачений шанс: Чому ужгородці ігнорують…

Днями експертна комісія зі впровадження бюджету громадської ініціативи Ужгорода провела підрахунок голосів за проєкти, подані містянами.

Громадський бюджет дозволяє жителям визначити проєкти, які будуть реалізовані за бюджетні кошти для поліпшення життя міста. Ужгородці мали шанс як подати свої проєкти, так і голосувати за цікаві ідеї. 

За попередніми підсумками голосування – і онлайн, і офлайн – більшість проєктів не набрали навіть мінімальної необхідної кількості голосів (відповідно до Положення про бюджет громадської ініціативи для загальноміських проєктів це 25 голосів, для локальних – 50).

Зафіксовано попередні результати голосування – електронні та паперові, але ще перевіряється, чи немає дублювання голосування від однієї особи в обох форматах. Тож переможців збираються визначити найближчими днями. Та вже зараз можна спрогнозувати, які проєкти мають шанс на реалізацію, а які – не сподобалися містянам.

На втіху скейтбордистам

Цього року голосування проходило досить мляво. Та і самих проєктів було не надто багато, і більшість з них стосувалися зведнення різних майданчиків – дитячих, спортивних тощо. Загалом, на голосування було подано 11 проєктів. Попередньо, найбільшу кількість голосів (а зважаючи на інтенсивність голосування, наздогнати проєкт вже не вдасться) отримала ідея ремонту існуючого спортивного майданчика на території Боздоського парку під скейтмайданчик. Скейтбордистам в Ужгороді і справді нема куди подітися. Вони багато років тому облюбували площу перед Закарпатським драмтеатром, але весь час конфліктують з керівництвом театру, бо ті вважають, що скейтбордисти нищать територію.

На думку авторів ідеї, реалізація проєкту створить умов для катання, тренування, удосконалення навиків молоді, що займається екстремальними видами спорту. Скейтери, райдери, скутеристи і т.д. матимуть змогу перейти з громадських місць до спеціально облаштованого майданчику.

З усіх поданих цьогоріч проєктів, цей – найдорожчий. На його реалізацію передбачено витратити 1 499 291 гривень. Скейтмайданчик планується звести до 30 червня 2020 року. Проєкт набрав найбільше голосів – 213.

Майстерня від пластунів

На другому місці (163 голоси) – "Соціальна майстерня". Проєкт передбачає створення осередку для занять, в першу чергу, соціально незахищених верств населення. Проєкт поданий від ужгородського осередку "Пласту".

"Пласт - це організація, яка вже 107 років виховує чесних та відповідальних громадян, тому ми хочемо реалізувати проєкт соціальної майстерні, який би допоміг дітям із соціально незахищених верств населення стати кращими, чогось навчитися і отримати добру підготовку до дорослого життя, адже вони цього найбільше потребують", – зазначили автори. Іціатори прагнуть навчити дітей власноруч робити різні предмети для дому, працювати у команді, правильно вирішувати конфлікті ситуації, бути відповідальними за свої вчинки. Результатом проєкту має бути формування груп дітей, які протягом тижня займатимуться у майстерні.

На реалізацію проєкту (ремонтні роботи у приміщенні, заміну вікон, закупівлю інструменту тощо) планується витратити 318 500 гривень.

У нас на районі

Третій, і поки останній проєкт, який набрав трохи більше необхідної кількості голосів (65 при необхідних 50-ти) – облаштування дитячого майданчику по вул. 8-Березня, 30. Тут нічого особливого: місцеві жителі хочуть привести до ладу внутрішньоквартальної території, створити умови для фізичного розвитку дітей, для активного займання спортом та безпечного відпочинку мешканців мікрорайону. Проєкт простий і потрібний. У разі його успішної реалізації, жителі вулиці отримають сучасний майданчик за шість місяців. На все планується витратити 495 470 гривень.

Наша "Галя" балувана

Подібні проєкти, як-от дитячий майданчик по вул.Лермонтова 9А, майданчик, розташований у дворі між п’ятиповерхівками по вул. Добрянського, а також проєкт зі створення мережі інклюзивних дитячих майданчиків Ужгорода необхідної кількості голосів не набрали.

Також не підтримали ужгородці ідею облаштування місця для вигулу та дресирування собак на території Боздоського парку. Цей проєкт передбачав будівництво майданчика 30м х 45м. Він планувався огородженим, облаштованим спеціальними конструкціями для тренування та собачими вбиральнями для комфортного і безпечного вигулу собак. Та ця ідея набрала лише сім голосів. Таку незначну підтримку отримав проєкт "УПС—Ужгород проти сміття!". Автори планували провести інформаційні заходи. Показати і розповісти людям, які живуть в приватних будинках про компостні ями, покращити сміттєві баки у місті тощо. Ідея не отримала підтримки – сім голосів.

Жителі, отримавши шанс реалізувати свої ідеї щодо комфортного, зручного та цікавого міста, проявили байдужість. Це стосується і кількості проєктів, і "активності" голосування за ті ідеї, які все ж були подані. Чи то ідей нема, чи бажання. Можливо, наступного разу ужгородці таки захочуть отримати можливість реалізувати свої ідеї у життя та будуть більш зацікавлені у громадському бюджеті.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme