Вознесіння Господнє: Як відзначати і що не варто робити у день великого свята

Щорічно на 40-й день після світлого Воскресіння Христового християни відзначають свято Вознесіння Господнього

Вознесіння Господнє: Як відзначати і що…

Вознесіння Господнє належить до дванадцяти найбільших свят у році й безпосередньо пов'язане з Воскресінням Христовим. Відзначається на сороковий день після Великодня, завжди в четвер. Цьогоріч це - 17 травня.

Згідно із Новим Завітом, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус вознісся на Небо і сів "праворуч Отця".

Традиційно, у цей день християни намагаються перебувати в колі своєї родини. Варто думати про хороше і будувати оптимістичні прогнози на майбутнє. Також цього дня просять у Христа про виконання заповітних бажань через щирі молитви.

Щоб правильно провести святковий день варто не лихословити, не ігнорувати можливість зайнятися благодійністю, допомагаючи знедоленим і бідним, не лаятися і не з'ясовувати стосунків з ким-небудь, не пліткувати.

Цього дня вже не треба промовляти фрази "Христос Воскрес" і "Воістину Воскрес", так як в день Вознесіння Плащаницю виносять за межі храмів.

З цим великим святом пов'язано багато народних прикмет:

Якщо в цей день курка знесла яйце, то його потрібно підвісити під крівлею житла. Яйце буде захищати мешканців будинку від нещасть і неприємностей протягом року.

Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.

Дощовий день свята віщував хвороби і неврожай.

У цей день нічого не слід робити по дому, інакше невдача буде переслідувати вас весь рік.

Ще є прикмета: що не попросиш у цей день у молитві у Всевишнього, обов'язково здійсниться, тільки не треба просити великих грошей і багатства.

Роса в цей день вважалась цілющою і здібності трав у лікуванні посилювалися і зберігалися до настання Іванова дня.

У день Вознесіння Господнього існувала цікава традиція для незаміжніх дівчат: було прийнято заплітати кілька гілочок звичайної берези в косу. Таким чином, якщо за 10 днів до свята Трійці гілочки все ще не зав'януть, то в цьому році дівчина вийде заміж.

У сорок днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хворих людей. Заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що "можна вцілити в Христа, що приходить до хат під виглядом жебраків".

Був звичай ходити в гості до рідних та знайомих. Це в старовину називалося "ходити на роздоріжжі". Гості дарували господарям драбинки, спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками.

У народному календарі свято Вознесіння вважалося днем, коли поминали померлих батьків.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme