Вода для здоров’я і схуднення: Скільки пити, щоб почуватися добре

Системи харчування і гастрономічні смаки у всіх людей різні. Проте всіх об’єднує одне – кожен щодня повинен вживати воду. У іншому випадку про здоров’я та нормальне функціонування організму можна забути
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Вода для здоров’я і схуднення: Скільки п…
Фото: Pixabay

Останні кілька років від усіх адептів здорового способу життя, з усіх програм і статтей про харчування, чи не від усіх тренерів та так званих фітнес-блогерів тільки й чутно про важливість пиття води. Майже кожен, хто хоч раз цікавився темами здоров’я, чув про славнозвісні вісім стаканів води на день, чи щонайменше 2,5-3 літри чистої води, які повинна випивати людина протягом дня. Згодом суворість цих правил трохи ослабла, і нині лікарі-дієтологи, а за ними і послідовники все частіше говорять про те, що людина, п’ючи воду, повинна орієнтуватися на власне самопочуття.

Чим небезпечна нестача води в організмі

Плазма крові людини приблизно на 92-95% складається з води. Вода транспортує живильні речовини до клітин, підтримує водно-сольовий баланс, нормалізує роботу гормонів та виводить токсини. У випадку недостатньої кількості води в організмі, кров стає в’язкою і тягучою. Це призводить до того, що серцю стає складно її перекачувати, швидко зношується серцевий м’яз. Усе це може призвести до патологій з боку серцево-судинної системи.

Також разом з водою до мозку надходять кисень і глюкоза. Відповідно вживання води впливає на нервову систему, настрій і самопочуття. Також нестача води має поганий влив на пам'ять, увагу та концентрацію. Людина, яка п'є недостатньо рідини, страждає від головного болю, має проблеми з відсутністю апетиту і енергії, відчуває апатію і слабкість, може зіштовхнутися з порушеннями в роботі травної системи та інтоксикацією організму.

Вливає недостатня кількість води і на зовнішність – лущення шкіри, крихкі нігті і тьмяна шкіра обличчя – це також може бути результатом поганого водного балансу. Мала кількість рідини призводить до зневоднення, а це, у свою чергу, пряма дорога до погіршення розумової активності, сухості епідермісу, хвороби нирок, кровоносної і нервової систем.

Чому треба пити воду регулярно

Крім того, що вода, як вже було зазначено, має важливе значення для здоров’я організму, роботи серця та мозку, є ще низка важливих факторів, які спонукають налагодити водний баланс. Отже:

Вода допомагає схуднути

Це зовсім не значить, що потрібно "сидіти" на воді, аби позбутися зайвих кілограмів. Завдяки розщеплюванню побічних жирових продуктів, вода є помічником у процесі схуднення. Чиста вода зменшує відчуття голоду і пригнічує апетит. Це призведе до того, що людина менше їстиме. А ще дуже часто людина плутає голод зі спрагою. Тож замість того, аби їсти, достатньо випити склянку води. Ці фактори стали основою для так званої "водної дієти". Це, знову ж таки, зовсім не означає відмову від їжі. На такій дієті людині, яка не звикла багато пити, потрібно збільшити кількість води до її максимальної відмітки (але у межах норми для кожного організму).

Для здорових людей є ще один спосіб контролювати вагу і покращити самопочуття – один раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний день, протягом якого пити достатню кількість води.

Вода очищує організм

Вода приводяить до ладу клiтини i судини, регулює температуру тiла, вiдiграє важливу роль в обмiнi жирів і зменшує кiлькiсть бактерiй у кишкiвнику. Також завдяки частому вживанню води шкірний покров стає чистішим, оскільки тіло очищається і від продуктів життєдіяльності, й від токсинів. Вода допомагає організму очиститись від шкiдливих речовин, якi потрапляють з продуктами харчування.

Фото: Pixabay

Вода робить шкіру здоровішою

Чиста вода наповнює тканини шкірного покрову, зволожуючи її. Шкіра у результаті стає більш еластичною і пружною. Вода є першим природним помічником у боротьбі і профілактиці зморшок. Недостатня зволоженість шкіри – головний ворог її краси. Та зволоження тільки ззовні (креми, сироватки) є недостатнім. Кілька склянок води протягом дня – і шкіра помітно зміниться.

Вода налагоджує травний процес

Регулярне вживання води прискорює обмін речовин і допомагає травленню. До того ж, вживаючи достатню кількість води і додавши у раціон клітковину, можна забути про проблему закрепів. Травна система працюватиме значно краще.

Вода знімає втому і допомагає зняти головний біль

Тут все просто: коли в організмі бракує води, яка б наситила клітини киснем, серце починає активніше працювати, щоб таки накачати їх киснем. У результаті: серце працює активніше, інші органи втомлюють швидше – людина відчуває втому. Також вода допомагає полегшити головний біль і біль у спині, які викликані зневодненням організму.

Скільки пити води

Потрібно чітко усвідомити, що єдиної чіткої норми для всіх немає. До того ж, на кількість вживання води впливають клімат, температура навколо, фізична активність чи її відсутність. Так, під час тренування людина потребує воду для відновлення, адже багато рідини було втрачено з потом і прискореним диханням. У спекотні дні пляшка води під рукою – вкрай необхідна звичка.

Головним же показником до вживання води у людини має бути відчуття спраги (не потрібно доводити до сильного відчуття). Також орієнтиром має бути колір сечі – темний колір вказує на те, що в організмі недостатня кількість води, занадто світлий "розбавлений" колір – кількість води можна зменшити.

Фото: Pixabay

За даними МОЗ, норма рідини в день для дорослої людини становить 4% від загальної маси тіла. Це значить, що для людини, яка важить 70-75 кг норма води в день становитиме 2800 – 3000 мл/день. Але, важливо пам’ятати, що це не лише вода, а й рідина, яка надходить в організм з їжею - овочами, фруктами, супами тощо.

Важливо давати воду дітям, не силуючи, а пропонуючи протягом дня, щоб малюк напрацьовував здорову звичку.

МОЗ рекомендує для дітей такі норми:

  • діти від 1-4 років – від 2-4 склянок
  • діти 4-8 років – 5 склянок
  • діти 9 -13 років – 7-8 склянок
  • 14 і більше – від 8 до 11 склянок

Важливе зауваження: тривалий час популярним було твердження, що запивати їжу не можна, мовляв, вода розбавляє шлунковий сік і їжа погано перетравлюється. Це черговий міф, спростований науковцями. Їжу запивати можна і потрібно.

Звичка вранці після пробудження випивати склянку води напрацьовується досить шкидко – достатньо протягом тижня-двох щодня вранці пити воду, і потім організм вже сам "проситиме" воду вранці. Можна поставити собі нагадування на телефон чи повісити стікер на кухні – аби не забувати про воду. Поступово звичку можна розширювати на, скажімо, склянку води перед прийомом їжі. Пити не поспішаючи, маленькими ковтками. Найкраще пити теплу воду, оскільки від надто холодної можуть бути неприємні відчуття. А найголовніше у всьому процесі вживання води – відчуття комфорту.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme