ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Влада Закарпаття "перебрала" у бажанні виділитися маками та хрестами

Керівники міст і районів отримали завдання: маки знайти на Фейсбуці Порошенка і "розтиражувати", а червоні зірки на могилах часів ІІ світової замінити на хрести
Depo.
22 квітня 2015 11:38
ФОТО: depo.ua
Влада Закарпаття "перебрала" у бажанні виділитися маками та хрестами
Влада Закарпаття "перебрала" у бажанні виділитися маками та хрестами

Через заборону комуністичної символіки цього року два дні - 8 і 9 травня - День пам'яті і примирення та День закінчення ІІ світової війни відзначатимуть із червоними маками пам'яті.

Цим символом, ішлося на нараді голови Закарпатської ОДА з керівниками міст і районів, необхідно терміново забезпечити освітні заклади, всіх, хто вийде на відзначення цих дат, пише "Закарпаття.depo.ua" з посиланням на "7 днів".

Як повідомив на нараді начальник Управління інформаційної діяльності, маки чекають зі столиці, але, очевидно, треба буде їх "розтиражувати" і на місці. Про це попросив губернатор Василь Губаль і керівників міст та районів.

"Мак є в інтернеті у Вікіпедії і на Фейсбуці Порошенка", - порадив колегам посадовець. Також додав, що червоні зірки на могилах часів ІІ світової у селах варто б замінити і до 8 травня встановити замість зірок хрести, а священики аби у цей день їх освятили.

"Тим більше, що всі загиблі - християни", -- переконаний начальник Управління інформаційної діяльності.

"Закарпаття.depo.ua" нагадує чиновникам, що у ст.4 Закону сказано:

Заборона не поширюється на використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в експозиціях музеїв, тематичних виставках, наукових, навчальних посібниках, підручниках та інших матеріалах освітнього і наукового характеру (за умови, що це не призводить до заперечення злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму), під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб, на надгробках, пам'ятниках та пам'ятних знаках, розташованих на території кладовищ (цвинтарів), під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій, а також на колекціонування такої символіки.