Вихідні у Карпатах: Якою побачилась полонина Руна (ФОТО)

Чарівна, трохи таємнича краса Полонини Руни вабить не тільки туристів — вона зачаровує місцевих жителів не менше, ніж гостей

Кореспондент Depo.Закарпаття подолала маршрут до полонини Руна (Рівна, Рівна) - гірського масиву в Українських Карпатах, у межах Перечинського та Великоберезнянського районів Закарпатської області. Місце дуже популярне серед туристів через неймовірно красиві краєвиди.

Полонину Руну називають також Рівною. Це мальовничій масив на заході Полонинського хребта, що його обіймають верхів'я одразу трьох річок: Лютої, Шипоту та Туриці. Руна здіймається на 1 482 м над рівнем моря, її схили густо порослі буковими лісами, а зверху розлягаються лагідні альпійські луки. На полонині є декілька цікавих для туристів вершин: гора під назвою Полонина Руна, гора Менчул та Руна-Плай.

Біля підніжжя Руни починається дорога військова. Її викладено із бетонних плит починається з села Липовець. Прокладали її ще за рядянської влади. Не можна сказати, що вона ідеальна, радше – навпаки. Але виїхати аж на вершину нею таки можна.

Руна — одна з найбільших карпатських полонин, це величезне плато простягається на 15 км у довжину. ЇЇ пологі схили вкриті заростями чорниці, тут трапляються смереки. Чарівна, трохи таємнича краса Полонини Руни вабить не тільки туристів — вона зачаровує місцевих жителів не менше, ніж гостей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття