Вчені порахували, скільки пластику вироблено людством із 1950 року

Виробництво пластику виросло з двох мільйонів тонн у 1950 році до 400 мільйонів в 2015 році, обігнавши виробництво більшості інших матеріалів, за винятком будівельних, таких як сталь і бетон

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на cikavosti.

Американські вчені порахували, скільки пластику було вироблено з 1950 року. Вийшло 8 мільярдів тонн. Це дуже багато. Якщо взяти вісім млрд тонн сьомого iPhone і скласти їх короткими сторонами, можна більше 50 разів дотягнути ланцюжок айфонів від Землі до Сонця.

З початку масового виробництва синтетичних матеріалів на початку 50-х і до 2015 року людство виробило 8,3 мільярда тонн пластику; до такого висновку прийшла група вчених з університету штату Джорджія, Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі і некомерційної організації Sea Education Association.

Читайте також: Вчені з’ясували, як запах коханої людини може покращити життя

Вісім мільярдів тонн — це майже в 30 разів більше, ніж маса всього дорослого населення Землі. З цієї маси 6,3 мільйона тонн вже перетворилися у відходи, 9% яких було перероблено, 12% — спалено і 79% — відправлено на звалища. Якщо так піде далі, до 2050 року на звалищах виявиться 12 мільярдів тонн пластику.

Виробництво пластику виросло з двох мільйонів тонн у 1950 році до 400 мільйонів в 2015 році, обігнавши виробництво більшості інших матеріалів, за винятком будівельних, таких як сталь і бетон. Але вироби з будівельних матеріалів служать десятиліттями, а пластик, який використовується в основному для пакування, швидко перетворюється у відходи. Половина всіх пластикових виробів стає сміттям за чотири роки.

Нагадаємо, що вчені з’ясували, що забруднене повітря може викликати рак мозку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття