Ужгородський ґазда має півтори тисяч курей і дуже розумних півнів

Ужгородець Василь Полончак займається нетиповою, як для міського мешканця справою – розводить курей

Ужгородський ґазда має півтори тисяч кур…

Незабаром Новий рік. За східним календарем це буде рік Червоного Вогняного Півня. Тож хочеться дізнатися, про що кукурікає вогняний півень, який у нього характер та чи важко утримувати домашню птицю.  40-річний господар із міста над Ужем має півтори тисяч курей, тож і знається на їхніх таємницях, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Zakarpatpost.net

Ужгородський ґазда має півтори тисяч курей і дуже розумних півнів - фото 1

"Комусь подобаються кішки, комусь – собаки. Я ж люблю пернатих. Це в мене ще дитяче захоплення. Хоча розведенням курей займаюся лише 15 років, але мріяв про це змалечку. У дитинстві годинами міг спостерігати за птахами. Мені було цікаво, як із неживого яйця може з’являтися на світ нове життя – курча, каченя, індиченя, гусеня… Тож починав я з голубів, однак зараз маю багато різних порід курей", - поділився Василь Полончак.

Ужгородський ґазда має півтори тисяч курей і дуже розумних півнів  - фото 1

Курей у газди більше півтори тисячі. Має ще більше двох тисяч японських та техаських перепілок, близько двох сотень голубів та до п’ятдесяти качок. Яйця перепілок скуповують ресторани.  А ще – це приносить Василю неабияке задоволення, адже приємно милуватися гарними декоративними птахами. Кури ж – це не тільки продукція для їжі, але й естетична насолода. 

Нещодавно вчені з’ясували, що кури хитрі, а дурними лише прикидаються. Взагалі вони є найбільш недооціненими тваринами на планеті. Люди вважають, що домашня птиця автоматично реагує на різні подразники. Якщо пернатим дають зерно – вони їдять, якщо налякані – кричать. Це не так. Науковці довели, що кури дійсно спілкуються один з одним і навіть змінюють тему "розмови" в залежності від того, які птахи є поруч із ними.

Ужгородський ґазда має півтори тисяч курей і дуже розумних півнів  - фото 2

Коли півень знаходить корм, він привертає увагу курей, опускаючи і піднімаючи голову, подаючи спеціальний сигнал, при цьому він підкидує їжу до тих пір, поки кури не підійдуть до нього. Якщо ж поруч знаходиться суперник, півень просто з’їдає весь корм сам. Птахи також подають сигнали при появі хижаків.

До речі, як розповів Василь, півень – знак війни, символ перемоги, що зображувався на щитах воїнів. Ці птахи сміливі, безстрашні, комунікабельні, дуже допитливі, можуть бути справжніми джентльменами. Півень завжди хоче, аби його помітили і виділили, щоб він опинився у центрі уваги.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme