Ужгородська рафанда сиплеться

Історики кажуть: рятувати одну з родзинок історичного району Малий Галагов в Ужгороді потрібно чимшвидше

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Сіріус", пише Depo.Закарпаття.

Ужгородська рафанда, що у районі Малий Галагов  сиплеться, – фасад в аварійному стані. На фронтальній частині будівлі гола цегла. Минулоріч трьох метровий шматок штукатурки впав на припаркований поряд автомобіль місцевого. На щастя тоді ніхто не постраждав. Схожа ситуація була і цього року. бабусю ледь не придавило штукатуркою.

Історики кажуть: рятувати одну з родзинок історичного району Малий Галагов потрібно чимшвидше. Тут щодня проводять десятки екскурсій, бо будівля зведена у стилі функціоналізм особлива і є пам’яткою архітектури. Збудовали її чехи для урядовців, у кінці 20-го століття. А назва "Рафанда", має свою цікаву історію.

Учора на засіданні міськвиконкому, затвердили "Програму інвентаризації та паспортизації об’єктів культурної спадщини Ужгорода". Програма розрахована на 3 роки і на неї передбачено 585 тисяч гривень. Один з напрямків – підготовка документів для включення архітектурного комплексу "Малий Галагов" до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО". Зараз програму повинні затвердити на сесії міської ради. Натомість місцеві переймаються, що до того часу, поки проект реалізують, від історичної спадщини залишаться самі руїни.

Дивіться також: Волонтери вчили ужгородських дітей жити в стилі "еко"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття