Прикмети 8 лютого: Як цього дня можна зустріти того, кого зовсім не чекаєш

Дата 8 лютого вважається дуже таємничою в народному календарі

Прикмети 8 лютого: Як цього дня можна зу…

У церкві 8 лютого вшановували пам'ять Святого Федора Студита – грецького громадського діяча і ченця, якого згодом церковнослужителі зарахували до лику святих.

Дата 8 лютого вважається дуже таємничою в народному календарі. Говорили, що у цей день померлі родичі тужать за своїм близьким, які залишилися у світі живих. І вважалося, що саме зараз вони відвідують свої будинки, якщо люди забули про них, не приходять на кладовище, не згадують молитвою. Тому спеціально 8 лютого проводились різноманітні обряди, які були покликані заспокоїти душі померлих, утримати їх у потойбічному світі. Були цього дня і свої прикмети.

У цей день можна самостійно викликати духів. Для цього треба ретельно підготуватися – 12 п'ятниць дотримуватися строгий піст.

Для захисту від злих духів допомагали різні прийоми. Наприклад, 8 лютого клали сокиру під порогом, креслили крейдою на вікнах і дверях хрести, дозволяли мандрівникам переночувати в цей день в будинку, оскільки вважалося, що померлі родичі бояться чужих живих людей. Також варто подумати, чому приходить мрець, і зробити все, щоб це не повторювалося. Якщо помирає вдова, і її ніхто не відспівує, то 8 лютого за неї можуть молитися парафіяльні священики.

Народні прикмети на 8 лютого

Безвітряний і ясний день – весна буде теплою і настане рано

Якщо на Федора Студита, 8 лютого, з'явився мертвий, потрібно обов'язково відслужити молебень в церкві, а двір і кути будинку необхідно побризкати святою водою. Говорили, що це можна зробити в будь-який інший день, навіть якщо небіжчик з'явився уві сні.

Щоб небіжчики не турбували, то біля вхідних дверей саме 8 лютого потрібно повісити пучок горобини або кропиви. Вважали, що ці рослини відлякують злих духів. Крім того, можна 8 лютого покласти квітку будяків і гілку ялівцю під балку на даху

Ворожили 8 лютого на погоду. Розсипали жменьку гороху на тарілочку і слухали: якщо він дзвінко вдарився , то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"