ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скаліченого хлопчика-рома із Закарпаття врятували американські лікарі (ВІДЕО)

Тепер Ігор Лакатош і сам хоче рятувати людей. «Я буду лікарем», – впевнено заявляє хлопець, коли хтось питає його про плани на майбутнє
Depo.
21 квітня 2015 14:07
ФОТО: depo.ua
Скаліченого хлопчика-рома із Закарпаття врятували американські лікарі (ВІДЕО)
Скаліченого хлопчика-рома із Закарпаття врятували американські лікарі (ВІДЕО)

Ігор Лакатош із неблагополучної ромської родини після страшних опіків і років недогляду у власній родині знайшов порятунок за океаном. Його одужання було б неможливим без участі директора Вільшанського будинку-інтернату, де малий, врешті-решт, опинився, й співпраці українських й американських лікарів. Останні приймають 11-річного закарпатця втретє, пише "Закарпаття.depo.ua" з посиланням на "Закарпаття онлайн".

Хлопчик отримав страшні опіки удома й, на жаль, не мав належного лікування. Навіть більше: батьки дитини не дбали про неї й постійно принижували. Коли українські колеги попросили про допомогу американських лікарів, тих глибоко вразив стан дитини. Нині Ігор лікується в бостонському госпіталі.

Сильні опіки Ігор отримав під час пожежі, коли йому було всього чотири роки. Його мама, яку згодом позбавили батьківських прав, про дитину не дбала. Через брак необхідної допомоги обпечена рука малого приросла до тіла, а через побиття й недоїдання, Ігор у свої дев'ять важив як дворічний малюк.

Все це вразило американських лікарів, які взялися за випадок закарпатського хлопчика на прохання українських колег. Своїх рятівників дитина не забула. Тепер Ігор і сам хоче рятувати людей. "Я буду лікарем", - впевнено заявляє хлопець, коли хтось питає його про плани на майбутнє.

Волонтер Кеті Коплік зізнається: їй важко було зрозуміти - як попри все, що з ним сталося, малий залишився життєрадісним.

Якби не любов до людей - малий би просто не вижив, - переконаний лікар зі «Шрайнерс госпіталю» Геннадій Фузайлов. Саме він ініціював перевезення дитини до США після того, як до нього звернулись українські колеги.

"Коли я його вперше побачив ... Він мав вигляд пса, якого забили, поламали всього, а тоді взяли і викинули. Ось так він виглядав, і вижив він лише тому, що у нього була посмішка на обличчі, і він привертав увагу людей до себе. Якби він їх відштовхував - він ніколи б, ніколи б не вижив", - пригадує лікар Геннадій Фузайлов.

Пластичний хірург Деніел Дріскол разом із лікарем Фузайловим не раз бував під час місій в Україні. Хірург переконаний: багатьох українських дітей можна було б врятувати від страшних опіків, якби батьки були більш свідомими, яку біду може принести пожежа.

"Для цього потрібна велика просвітницька кампанія про те, якої шкоди можуть завдавати пожежі й чому так важливо запобігати їм. Нам би дуже хотілось бачити, когось в Україні, хто ініціював би таку кампанію, - розповідає Деніел Дріскол. - Для цього потрібні гроші й жертводавці, які їх виділили б, але нема жодних сумнівів, що її необхідно робити. Адже коли вже є опіки - ми дивимося на те, як ми можемо допомогти в ситуації, яка склалася".

Цієї осені лікар Фузайлов та ще кілька його колег знову планують приїхати до України для обміну досвідом, операцій та консультацій тим дітям, які їх потребують.