Як переконатися, що швейцарський сир по-закарпатськи - не гірше закордонного

Вибагливим туристам закарпатці пропонують новий, незвичний маршрут - сирний

Як переконатися, що швейцарський сир по-…

На Закарпатті можна відвідати більше 10 місцевих приватних сироварень, де є змога не тільки посмакувати екологічно чистим та унікальним продуктом, але й побачити процес виробництва. Крім того, сировари готові відкрити трішки секретів французьких та швейцарських рецептів. Закарпатців переконують: такого сиру турист не скуштує більше ніде у світі. 

Depo.Закарпаття із задоволенням познайомить вас з деякими із сироварень. 

Селиська сироварня

сироварні - фото 1

Сироварня у Нижньому Селищі - єдина на Україні сироварня, де роблять справжній швейцарський сир, що визнається самими швейцарцями з дегустацією трьох його сортів. Сир з екологічно чистого закарпатського молока, яке, до речі, беруть у місцевого населення, за швейцарською технологією без домішок та консервантів.

сироварні - фото 2

Швейцарська технологія виробництва сиру дозволяє споживачам отримати якісний продукт, який не поступається своїм смаком іноземним аналогам. Річ у тім, що різнотрав’я Закарпаття не гірше від того, що росте у швейцарських Альпах. Для освоєння технології виробництва двоє з шести сироварів стажувалися у Швейцарії. Вони виготовляли сир в умовах гірських Альп, на сироварні в кантоні Жура, працювали у підвалах тощо. А після запуску виробництва перші шість місяців сири виготовляли під керівництвом технолога із Швейцарії.

сироварні - фото 3

Сири виготовляють у декілька етапів. Спочатку молоко сквашують за допомогою сичужного ферменту, нарізають на сирне зерно, яке потім пресують у формах. Наступного дня пресований сир "купають" у соляній ванні, щоб він набрав необхідну кількість солі, яка доповнює його смаковий букет та впливає на гостроту. На третій день сир переміщують до підвалу, де його надовго залишають у спокої. Протягом кількох місяців (три місяці для "Селиського" та півроку для "Нарциса Карпат") сир зріє, його щодня перевертають і миють спочатку солоною водою, а потім прісною.

сироварні - фото 4

Підвал, де дозріває сир, – свята святих для сироварні. Для дозрівання і зберігання сиру у ньому постійно підтримують необхідну вологість (дозволяються лише невеликі коливання у межах 2-3%) та температуру 16-18 С˚. Саме у підвалі сир набуває свого смаку та зовнішнього вигляду. Саме тут він отримує характерну шкірку з грибкової флори, яка захищає.

сироварні - фото 5

Виготовляють три види сиру: “Селиський”, “Хуст” та “Нарцис Карпат”. Найпопулярніший – “Селиський” Місцеві сорти сиру закуповує навіть Посольство Швейцарії в Україні.

Сироварня "Бараново" у селі Іза

сироварні - фото 6

Це селянське господарство, де натуральне овече молоко у вправних руках перетворюється у неймовірно смачні сири, масло кефір. Широкий асортимент унікальних делікатесів можна покуштувати і придбати у самих господарів, а також в супермаркетах найбільших міст Закарпаття Ужгорода та Мукачева.

Підприємство пропонує 15 видів молочної продукції та чотири різновиди ковбас власного виробництва. Деякі з виробів виготовляються за особливою рецептурою, якої немає в жодній сироварні України. Кефір з овечого молока, овече масло та питне молоко, сир твердий Ґрунь та м’який Ріка, а ще вурда та бринза. Зараз працюють над рикоттой і маскарпоне. Таке різноманіття смаків припаде до душі любителям смачного і корисного, а найголовніше – якісного продукту.

сироварні - фото 7

сироварні - фото 8

Сироварня "Бараново" в Ізі - це чистесенькі тварини, складний процес виготовлення і визрівання сиру, дегустація всього на світі і чудові господарі! Покажуть, розкажуть, нагодують смачним бограчем, 12 видами сиру. Все, що виробляється в "Бараново", - справжнє "еко".

Сироварня на буйволячій фермі

сироварні - фото 9

На Закарпатті є декілька буйволячих ферм. У Стеблівці на такій фермі господарює німець Мішель Якобі. Цікавість до цих тварин у хлопця невипадкова: у Фрайбурзькому університеті він захищав диплом на тему гуцульських коней і карпатських буйволів. Був у Румунії, де теж є буйволячі ферми, але обрав таки Закарпаття, де природа - найгарніша в Європі.

Червонокнижні буйволи дають можливість виготовляти добре відомі у Європі сири - моцарелу та фету. Саме на буйволів покладають надію у відродженні сиромолочної справи. Легендарне буйволяче молоко славиться жирністю у 8-12% та підвищеним вмістом кальцію – на 56% більше, ніж у коров’ячому. Через це звичні молокопродукти (сир, сметана тощо) виходять значно смачнішими. Покупців удосталь, приїздять навіть з інших міст та сіл. 

Сироварня Ракошинського Свято-Покровського чоловічого монастиря

сироварні - фото 10

Монастир у с. Ракошино славиться не лише святістю отців та духовною енергетикою цього місця. Тут знаходиться справжня сироварня, у якій виготовляють сири за справжніми європейськими рецептами.ироварня виготовляє чотирнадцять видів сирів з коров’ячого та овечого молока.

сироварні - фото 11

Серед них особливо виділяється сир "Муккіна", адже на його виготовлення, окрім традиційних молока, ферментів та солі, додаються прянощі "Іссоп", які привозять з Ізраїлю. Тому його ще називають “Біблейським”.

сироварні - фото 12

сироварні - фото 13

На виготовлення 5 кг сиру "Ріккота" витрачається 100 літрів молока та три години очікування. Результат – ніжний смак згаданого сиру. Деякі види сирів потребують ще додаткового моделювання. Скаморцу, наприклад, вручну витягують і ліплять у вигляді грибочка, а моцарелу так само вручну скатують у традиційні кульки.

сироварні - фото 14

Такі вони - закарпатські сироварні. Побувати на них буде цікаво не тільки любителям сиру. Закарпатський колорит, чудова природа, привітні люди - те, що оцінить кожний турист. Ласкаво просимо до смачного Закарпаття.

Інформація з Інтернет-видань та соцмереж

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme