Шукайте кролика: Чи відмовлятимуться українці від деяких модних брендів

Кореспондентка Depo.Закарпаття, навчаючись в одному із вишів Братислави, опановує ще одну науку – жити в екологічному, етичному та натуральному стилі 

Шукайте кролика: Чи відмовлятимуться укр…

Уже кілька років, як я почала опановувати еко-стиль і пишаюся, що вже можу порадити 20 речей, які змінила, і які варто змінити в житті кожного, позаяк такий підхід допоможе нашій планеті полегшено зітхнути. 

Відмовитися від продукції мас-маркету було одним із найкращих рішень, на які мене спонукали такі ідеології, як "нуль відходів" або, як її ще називають – zerowaste й "життя без пластику", до якого я йду впевненою ходою. З часом позбулася манії слідкувати за новинками декоративної косметики, що постійно забирало купу часу і ще більше грошей. Альтернативою стали натуральні засоби у скляній тарі або ж взагалі без неї, а також самостійно виготовлені вдома продукти (зубна паста, дезодорант, побутова хімія тощо). З часом догляд за собою став в рази простішим, а кількість пластикових пляшок зменшилася. Такий підхід допоміг достеменно зрозуміти, що не повинно бути в складі продуктів, якими щоденно користуєшся, і немає потреби знову і знову купувати щось, що в кінцевому випадку не вартуватиме витрачених грошей. Проте не завжди все вдається зробити самотужки (як, наприклад, шампунь), а для декого робити продукти за доглядом власноруч лише завдає зайвих клопотів, тому замовити готове вимальовується як найкраща альтернатива.

Варто розуміти, що більшість засобів, якими звик користуватися майже кожен, мають у своєму складі продукти сумнівного походження. Продукти, які не те, що користі не приносять, а можуть завдати чималої шкоди людині, довкіллю і тваринам, на яких проводять випробовування. Розроблені формули потрібно перевіряти. Людина добровільно не погодиться на такі експерименти, а у тварин просто нема вибору. Тому варто розібратися, на що потрібно звертати увагу при виборі тих чи інших засобів, аби зуміти не нашкодити нікому із братів наших менших, а в підсумку – й самим собі.

Cruelty Free або "Шукайте кролика"

На етикетках потрібно шукати зображення зайчика і напис: Cruelty Free. Такий напис означає, що представлена косметика не проводила тестування на тваринках. Знущання не варті того, аби якась компанія могла представити на ринку новий продукт. Найголовнішим є те, що інші способи тестування косметики існують, але чомусь великі компанії не поспішають змінювати свій підхід до виготовлення продукції. У такому випадку головне завдання споживачів полягає у тому, аби знати про альтернативи, які не шкодитимуть ані їм, ані тваринкам, ані довкіллю (наскільки це можливо). Відомо, що більше, ніж 200 тисяч собак у світі задіюють у жорстоких експериментах щороку! Позаяк, це не означає, що косметика, яка не тестується на тваринах, не має у своєму складі, скажімо, не надто корисних компонентів. Це лише може означати, що тварин у компанії вони люблять більше, ніж своїх споживачів.

Перевірка продуктів на етичність і натуральність у базі COSMOS

База даних сертифікованої натурнальної й органічної косметики за стандартами COSMOS, де можна знайти той бренд, який зацікавив на полицях мас-маркету. Швидко, легко й безкоштовно це вдасться перевірити на офіційній сторінці сайту, яка постійно оновлюється.

Перевірка продуктів на етичність і натуральність у базі ECOCERT

ECOCERT — перший французький міжнародний орган, який розробив стандарти для натуральної та органічної косметики і має право видавати екологічні сертифікати, як на інгредієнти, так і на продукти, що з них отримуються.

Перевірка продуктів на етичність і натуральність у базі Peta

Організація, що веде боротьбу за права тварин. Так само на офіційній сторінці можна з легкістю дізнатися, чи тестується та чи інша косметика на тваринах.

Найголовніше – пильність

Кожна організація має "свої" стандарти, за якими вони визначають органічність продукту. І ось як це виглядає 

Але це не означає, що довіряти нікому не можна. Довіряти треба собі. Потрібно читати, шукати, цікавитися, адже лише такий підхід допоможе мінімізувати виробництво недоброякісної косметики, оскільки вимогливий покупець почне відмовлятиметися від продукції, яку випробовують на тваринах. Якщо для споживача це означатиме, що потрібно від чогось відмовитись і шукати далі, то для виробника  —  змінити підхід у виробництві, якщо він не хоче втратити потенційних клієнтів, за рахунок яких його бізнес є успішним.

В Україні хочуть заборонити тестування косметичної продукції на тваринах. Торік із такою ініціативою виступило Міністерство охорони здоров’я України. В опублікованому відомством повідомленні йдеться про те, що заборону мають намір ввести в середньостроковій перспективі. Вона, на думку чиновників, дозволить іноземним і національним фірмам використовувати альтернативні методи тестування косметики. Також наголошується, що подібна заборона вже діє в країнах ЄС, Україна наслідуватиме цей приклад. Як і у випадку з Європою, для виробників якийсь час діятиме перехідний період. 

Зрештою, кожен сам вирішує, якою косметикою користуватися, принаймні, поки питання не вирішиться законодавчо. Але ж дбати про про себе самому - не так уже і погано. Пильність має стати найкращим другом кожного з нас. 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme