"Щасливі діти" запрошують пізнавати Ужгород у незвичний спосіб

Починаючи з червня в обласному центрі Закарпаття проводитимуться театралізовані квест-екскурсії для дітей та підлітків

"Щасливі діти" запрошують пізнавати Ужго…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба ГО "Щасливі діти".

Пізнати історію Ужгорода у доволі незвичний спосіб пропонують в громадській організації Починаючи з червня, в обласному центрі Закарпаття проводитимуться театралізовані квест-екскурсії для дітей та підлітків. Наразі відбулася перша координаційна зустріч ініціативної групи. Проект має назву "Таємниці старовинного Ужгорода". Його мета – у нетрадиційний, але цікавий спосіб залучити дітей та молодь Ужгорода, а у перспективі й учасників з інших міст та областей (туристів) до вивчення історії та культури міста, привернути увагу до руйнування архітектурної спадщини та важливості її збереження, сприяти розвитку молодіжного та дитячого культурного туризму.

В команді проекту – відомі в Ужгороді та області люди, які своєю щоденною роботою доводять щиру любов до рідного міста. Серед них – авторка двох книг та серії публікацій у ЗМІ під назвою "Втрачений Ужгород" Тетяна Літераті. "Цей проект дуже потрібен Ужгороду. На жаль, навіть дорослі мешканці міста дуже мало цікавляться його історією, відповідно, й дітям своїм розповісти нічого не можуть. Було би чудово це виправити: зробити так, аби діти могли повести своїх батьків на екскурсію і показати їм, у якому цікавому і багатому на історію місті ми живемо. Можливо, цей проект зробить з молодого покоління справжніх патріотів Ужгорода, котрі щиро любитимуть і дбатимуть про нього", – прокоментувала Тетяна.

Програма квесту розроблена таким чином, щоб діти максимально занурилися в минуле Ужгорода, засвоїли основні історичні дати, запам’ятали видатних особистостей, які творили історію, ознайомилися з архітектурними особливостями міста. "Історію творять живі люди. І для історії Ужгорода є важливими знакові постаті з минулого, які вплинули на розвиток міста. Середньовічні магнати, священики і митці, політики та підприємці разом сплітали примхливий візерунок життя міста над Ужем. Важливо пам'ятати про цих людей", – сказав історик-екскурсовод Владислав Товтин, який теж приймає участь у реалізації проекту.

Проект реалізовується за підтримки "Українського культурного фонду" і на першому етапі охопить 280 осіб. За словами співзасновниці ГО "Щасливі діти", керівниці проекту Людмили Сюзевої, участь у перших 14 квестах буде безкоштовною. Квести розраховані на дітей від 10 до 16 років. Сформують групи відповідно до вікових особливостей охочих. Перші два квести відбудуться уже в червні. 

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme