Сезон туризму: У що вдягатися в походах, аби привезти тільки найкращі спогади

Чи не найдієвіший спосіб відпочити і привести до ладу думки - вирушити у похід. Головне - подбати про комфорт

Сезон туризму: У що вдягатися в походах,…

Відпочинок у горах, у лісі, на туристичних маршрутах може провалитися, якщо зачасно не потурбуватися про одяг, який треба взяти з собою, пише Depo.Закарпаття.

Одяг у поході має бути зручним, комфортним, захищати від примх погоди. Туристи у походи ходять за незабутніми враженнями, а непродуманий гардероб може зіпсувати і відпочинок, і настрій.

Варто знати кілька простих правил, до прикладу: для холодної погоди завжди краще брати в похід багато "тонких" одежинок, ніж одну "товсту". Одяг з натуральних тканин комфортніший (але не практичніший) одягу із синтетичних тканин. Не варто набирати забагато одежі, але й не замало. Має бути у що переодягнутися у випадку дощу чи різкого похолодання, одяг для сну, купання, загоряння, сонцезахисний та дощезахисний одяг. Рукавиці та одяг з довгим рукавом захищатиме при переходах по хащах та від укусів комах. Одежу слід запакувати у поліетиленові пакети для захисту від дощу, роси та нічної вологи.

Що варто взяти з собою:

Головний убір. Під час денного переходу, як захист від сонця, ідеально підійде легка кепка чи панама з широким козирком. Увечері, зранку або ж прохолодного дня знадобиться тепла шапка.

Куртка. Штурмова куртка повинна забезпечити добрий захист від вітру та легкого дощу, бажано щоб вона була з капюшоном. Добре, коли куртка виготовлена з водонепроникного та дихаючого матеріалу.

Дощовик (пончо). Дощовик знадобиться як додатковий захист від сильного дощу. Тут є вибір: хтось віддає перевагу водонепроникній куртці зі штанами, для декого краще пончо, що одночасно вкриває туриста з рюкзаком, а декому достатньо звичайної поліетиленової накидки.

Светр. Карпатські ранки досить прохолодні, тому добре мати з собою хоча б один теплий светр (флісовий або шерстяний) і один легкий на зміну.

Футболка/гольф. Запастись треба хоча б двома футболками. Одну – щоб вдягнути на маршруті, іншу – на зміну для ночівлі. Для денного переходу краще підійде футболка з синтетичних матеріалів. На відміну від бавовни, вона випускає вологу (піт) і при намоканні швидко висихає. У холодну пору додатковий гольф також не буде зайвим.

Штани. Треба як мінімум двоє штанів. Одні використовувати як штурмові протягом дня, а інші – для табору та під час ночівлі. Синтетичні спортивні штани чи легкі бавовняні ідеально підійдуть у якості штурмових, для табору та ночівлі добре мати трохи тепліші штани типу флісових. Про джинси варто забути, вони важкі і при намоканні будуть сохнути увесь похід.

Шкарпетки. Бажано мати як мінімум дві пари звичайних ходових шкарпеток і одну пару шерстяних на холодну погоду чи для ночівлі.

Взуття. Для гірських походів краще підійдуть трекінгові черевики з міцними стінками та твердою підошвою, вони забезпечують добру стійкість та фіксацію ноги на будь-якому рельєфі. Добре, коли черевики виготовлені з цупкої та водонепроникної шкіри. Кросівки також підійдуть для походу, основне, щоб були міцними та з твердою підошвою. У похід добре взяти пару змінного взуття, в основному для табору (резинові шльопанці чи легкі кеди).

Взуття для походу повинно бути зручним та добре втоптаним під ногу. Якщо це нові черевики чи кросівки, то обов’язково кілька разів перед мандрівкою треба прогуляйтесь в них, щоб нога звикла до нового взуття.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme