ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Розкрито таємницю гігантської "Зірки Давида" на Берегівщині (ФОТОФАКТ)

За словами фахівців це залишки радянського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) середньої дальності дії (С-75 "Двина")
Depo.
4 травня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Розкрито таємницю гігантської "Зірки Давида" на Берегівщині (ФОТОФАКТ)
Розкрито таємницю гігантської "Зірки Давида" на Берегівщині (ФОТОФАКТ)

Як з'ясувалося ніякої містики у тому, що на околиці села Геча виявлено величезну "Зірку Давида", нема, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Beregovo.Today.

За словами фахівців це залишки радянського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) середньої дальності дії (С-75 "Двина"). Комплекс справді зверху схожий на символ держави Їзраїль. Адже у цій військовій частині справді було розміщено 6-ть ракет системи "земля-повітря". А у середині - двохступенева ракета В-750 (іноді навіть з ядерною бойовою частиною). А саму "зірку" утворювали комунікативні шляхи до радянських ракет.

ЗРК складався із станції радіолокації наведення, двоступінчатої зенітної ракети, шести пускових установок, транспортно-заряджаючих машин і засобів електроживлення. Дальність ураження цілей складала від 29 до 34 кілометрів. "Бойове хрещення" ЗРК С-75 пройшов 1-го травня 1960 р. під м. Свердловськом. Саме цей комплекс нібито перервав польоти американських розвідувальних літаків над територією СРСР. Активно використовувався під час війни у В'єтнамі, у арабо-їзраїльських війнах (на озброєнні Єгипту, Сирії та Іраку).

Згодом модернізований варіант С-75 "Волга" поставлявся до Афганістану, Анголи, Алжиру, Албанії, Болгарії, Угорщини, Йемену, Індії, Іраку, Ірану, КНДР, Китаю, Куби, Лівії, Мозамбіку, Монголії, Перу, Польщі, Пакистану, Румунії, Сірії, Судану, Чехії, Ефіопії, Югославії.

Розкрито таємницю гігантської "Зірки Давида" на Берегівщині (ФОТОФАКТ) - фото 1

Подібні зенітно-ракетні комплекси були розташовані на кордонах колишнього СРСР - "для захисту від ворога з повітря". Після 1990-го року більшість з них розформовано, а ракети знищено. Натомість залишки цих комплексів досі можна побачити за допомоги сервісу Google Earth або Google Maps.