Рівіс розповів, як Коко Шанель може "підштовхнути" децентралізацію

Як просувається децентралізація на Закарпатті та чи підтримуватиме її новий склад обранців, поділився голова облради Михайло Рівіс
Depo.
26 січня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua
Рівіс розповів, як Коко Шанель може "підштовхнути" децентралізацію
Рівіс розповів, як Коко Шанель може "підштовхнути" децентралізацію

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на прес-службу ОДА, під час інтерв’ю на ОДТРК "Тиса-1" у програмі "Про головне" Рівіс сказав:

"Я безпосередньо курував Офіс реформ у Закарпатській області в якості заступника голови обласної держадміністрації, тому чітко орієнтуюся в цій проблемі. Скажу одне: якщо людям не показати переваги таких об’єднань, то відповідно вони це гальмуватимуть. Задля того, аби продемонструвати краянам, що це їм вигідно, у бюджеті країни закладено півтора мільярда гривень для стимулювання об’єднаних громад, надання їм коштів на розвиток інфраструктури. До прикладу, кошти які буде отримувати тячівська громада, - буде найкращим аргументом, чи потрібно їм об’єднуватися, чи ні. Заганяти їх, як колись у радянські часи, чи об’єднувати в райони або інші общини, - це дикість.

У нинішній обласній раді можемо прийняти лише перспективний план об’єднання громад, який рекомендуватиме, що громада матиме і яким зваженим бюджетом володітиме. Тоді зможемо самі себе забезпечити якісними медициною, освітою, послугами газу й електрики. Якщо це не зробити, то перебуватимемо у нинішньому стані і не зможемо себе розвивати. Якщо громада, яка зробила перший крок – об’єдналася, буде іншим демонструвати свою успішність, то завтра цим шляхом слідуватиме більше людей. Закарпатська обласна рада не може здійснювати адміністративну реформу. Люди повинні її робити самостійно і з власної ініціативи", впевнений голова облради.

Що стосується перспективного плану, який викликав обурення у певних районах, зокрема, на Великоберезнянщині, що у разі об’єднання кількох сіл в одне, люди не зможуть вижити, бо в тих населених пунктів немає доходів, Рівіс переконаний, що це була заполітизована ситуація.

"Ніхто не відміняє дотації з державного бюджету, ніхто не кидав громади напризволяще. Навпаки, їм пояснювали, як вони зможуть розвиватися і краще розкривати свій потенціал. До прикладу, Великоберезнянщина має унікальні природні можливості, прекрасну гірськолижну базу "Красія". То чому не ставити перед собою питання об’єднуватися в одну громаду і використовувати землі для розвитку та залучення іноземних і внутрішніх інвестицій.

Саме цим має користуватися безпосереднього громада, а не районна адміністрація чи райрада. Це все буде винесено на розгляд місцевої громади. Тому що в їх власності знаходяться землі, а не так як зараз – землі за межами населеного пункту. І хто їх розприділяє? І коли ми зараз спостерігаємо, як по 2-4 гектари закарпатських земель виділяють жителям Тернополя, то скажіть, це правильно?!", - пояснив очільник облради.

Також Михайло Рівіс впевнений, що старими методами нового результату досягнути неможливо і навів вислів відомої французької кутюр’є Коко Шанель: "Якщо хочете отримати те, що раніше не отримували, спробуйте робити те, чого раніше не робили". 

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття