Безвіз - поруч: Чи впораються прикордонники із навалою охочих до ЄС

Українці в очікуванні 11 червня – дня, коли стартує безвізовий режим з Європейським Союзом

Безвіз - поруч: Чи впораються прикордонн…

З 11 червня - "запуску" безвізу - починається гаряча пора для закарпатських прикордонників. Найзахідніший регіон, який межує одразу з чотирма країнами, пропускатиме потоки подорожувальників, котрі вирішать скористатися перевагами нових правил перетину кордону.

Закарпатські охоронці кордону спрогнозували, наскільки у них побільшає роботи. Цифра чимала: очікується збільшення пасажиротранспортного потоку через кордон на третину. "Тісно спілкуємо з міграційною службою, знаємо, яка кількість біометричних паспортів видається щоденно, відслідковуємо настрої українців. Це все дало нам змогу спрогнозувати середню цифру збільшення потоку – 30%", - каже начальник Чопського прикордонного загону Сергій Білявець.

Очільник чопських прикордонників запевняє, що до такого напливу на кордонах готові, пункти пропуску для автомобільного, пішого та залізничного перетинів оснащені новими технічними засобами прикордонного контролю. А для того, щоб оперативно інформувати про усі зміни та умови, прикордонники залучатимуть волонтерів – студентів. Щоб, у разі виникнення черг, надавали інформацію для громадян, які перетинають кордон. Також прикордонне відомство провело чисельні тренування та допідготовку персоналу.

"Ми підготували певний резерв прикордонних нарядів на випадок, якщо буде різке збільшення пасажиротранспортного потоку. Готові до того, що в перші дні будемо виявляти проблеми, але плануємо оперативно висвітлювати все у ЗМІ, аби громадяни, які вирушають за кордон, могли швидко зорієнтуватися, на що треба звернути увагу", – розповів начальник Мукачівського прикордонного загону Руслан Дударєв.

"Вже практично підготували персонал до безвізу. Також працюємо з європейськими колегами. Провели кілька зустрічей щодо прискорення процедур перетину. Ми очікуємо, що людей, котрі отримали біометричні паспорти і будуть перетинати кордон перший раз, перевірятимуть по системам ЄС" , - додає керівник чопських прикордонників.

Щодо можливості черг, які і до введення безвізового режиму нерідко виникали на кордонах, тут прикордонники покладаються на дива техніки, адже робота персоналу зведена до мінімальних часових рамок. "Оскільки ми вже підготувалися, практично на всіх пунктах пропуску, на всіх напрямках додатково встановили технічні засоби, які будуть сканувати інформацію з біометричних паспортів. Безпосередньо для роботи інспектора-прикордонника потрібно одну хвилину. Усе решта – робота автоматичної системи", - запевнив Сергій Білявець.

Обіцяють прикордонники і враховувати додаткові нюанси - до приладу, пасажири з малими дітьми чи вагітні жінки обслуговуватимуться першочергово.

Прикордонники запевняють, що, якщо і виникатимуть проблемні питання, то їх вдасться вирішити у найкоротші терміни. Від подорожувальників вимагають дотримуватися правил перетину кордону і вкотре нагадують: безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (крім Великобританії та Ірландії) та інших країнах Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів. Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт.

Крім цього, необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансів на весь період перебування і намір повернутися до місця проживання.

Громадяни, котрі мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний), також можуть в'їжджати на територію Євросоюзу за наявності шенгенської візи.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme