Рейтинг губернаторів: Як Закарпаття стало прикладом наростання проблем при Зе-владі

Підведено підсумки соціально-економічного розвитку регіонів за 2019 р

Рейтинг губернаторів: Як Закарпаття стал…

"Деловая столица" оприлюднила черговий рейтинг губернаторів, пише Depo.Закарпаття.

Порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) за 20-а суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів. Зараз підбито підсумки соціально-економічного розвитку регіонів за 2019 р.

Прикладом наростання проблем при Зе-владі стало Закарпатті (-48 балів). Тут і півроку не втримався в кріслі голови ОДА Ігор Бондаренко, призначений 5 липня 2019 р.: вже 26 грудня Зеленський звільнив його і призначив т.в.о. Олексія Гетьманенко, який у рейтингу посідає 19 місце.

Найбільшою галуззю промисловості Закарпаття є машинобудування. У першому півріччі 2019 року його продукція зросла на 4,2% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, проте за підсумками 12 місяців було зафіксовано падіння на 20,7%. Разом зі зниженням виробництва в ряді інших галузей вийшло падіння в цілому по промисловості на 13,9% - це другий серед найгірших результатів по Україні.

Експорт за статтею "електричні машини", на який припадає більше половини закарпатського експорту товарів, скоротився в 2019 року на 13,8%. В результаті загальний обсяг товарних поставок за кордон із Закарпаття скоротився на 10,2%, а сумарний обсяг експорту товарів і послуг - на 9,8%, що стало найгіршим результатом по Україні.

Також Закарпаття опинилося аутсайдером за динамікою реальних зарплат (зростання лише на 5,9%, тоді як в середньому по Україні - на 9,8%) і допустило найбільше скорочення середньомісячної чисельності штатних працівників (їх число впало на 6,7%, тоді як в середньому по Україні - на 2,9%).

Крім того, область у трійці відстаючих за обсягом будівельної продукції на душу населення і по динаміці роздрібної торгівлі

. А найбільше досягнення Закарпаття - третє місце серед регіонів з найменшою заборгованістю по зарплаті на одного працівника.

Нагадаємо, за підсумками трьох кварталів 2019 року Закарпаття у рейтингу голів Ігор Бондаренко опинився на останньому місці.

Читайте також: Відставка перед Різдвом: За що губернатор Закарпаття вдячний Зеленському

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"