Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мера Ужгорода

У прокуратурі зазначили, що внаслідок протиправних дій міського голови із місцевого бюджету незаконно було перераховано більше 6,5 млн грн

Прокуратурою Закарпатської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, пише Depo.Закарпаття з посиланням на прес-службу прокуратури Закарпатської області.

Під час досудового розслідування встановлено, що внаслідок протиправних дій міського голови міста Ужгорода із місцевого бюджету незаконно, як оплату за невиконані роботи та невикористані будівельні матеріали, перераховано більше 6,5 млн грн, виділених на реконструкцію пам'ятки архітектури національного значення "Амбар та винний льох XVII століття" (відома як "Совине гніздо").

Для перерахування підрядній організації грошових коштів міським головою підписано та завірено печаткою Ужгородської міської ради акти виконаних робіт, до яких підрядником внесені неправдиві відомості із завищенням їх вартості. Фактично ці кошти розтрачено.

Підписання цих документів, в подальшому стало підставою для перерахування підприємству коштів за роботи, які згідно з висновком експерта, станом на той момент виконані не були.

Дії підозрюваного кваліфіковані за ч.5 ст.191 КК України (розтрата коштів, вчинена шляхом зловживання своїм службовим становищем, в особливо великому розмірі) та ч.2 ст.28 - ч.2 ст. 366 КК України (співучасть за попередньою змовою у службовому підробленні документів).

Нагадаємо, 29 серпня міському голові Ужгорода Богдану Андріїву вручено підозру про злочинну діяльність. 6 вересня, рішенням суду меру міста Ужгород Богдану Андріїву було обрано запобіжних захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з визначенням застави 440 тисяч гривень. Того ж дня заставу за мера було внесено.

Згодом у міські раді повідомили, що Богдан Андріїв із ухвалою Ужгородського міськрайонного суду не згоден, своєї вини не визнає, оскільки його діями не було спричинено шкоди державним чи громадським інтересам, тому подаватиме апеляційну скаргу до Апеляційного суду Закарпатської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття