Непосильна ноша ймовірного прокурора Луганщини: Невістка на мільйон і замок у Карпатах

Недавній прокурор Закарпаття, вочевидь, очолить прокуратуру Луганщини

Непосильна ноша ймовірного прокурора Луг…

Прокурора Закарпатської області Володимира Янка з 12 липня перемістили на аналогічну посаду до Сєвєродонецька на Луганщині. Принаймні таку інформацію з посиланням на прес-службу прокуратури Закарпатської області поширили місцеві та національні ЗМІ. Щоправда, офіційного підтвердження з Генпрокуратури наразі немає.

Так, за офіційними даними, чиновника не було помічено у корупції, принаймні підтверджень тому немає. Не виявили за ним і зловживань посадовим становищем для покращення майнового становища. Проте не всі закарпатці згідні з таким твердженням. Тому Depo.Закарпаття вирішили розібратися, який багаж залишив по собі закарпатський прокурор та як поводив себе у "гарячих" ситуаціях.

Звинувачення у "кришуванні": удар взяв на себе заступник

Найгучніша акція закарпатських активістів проти обласного прокурора відбулася 26 квітня цього року. Тоді, за словами голови "Громадської ради Ужгорода" Олександра Пересоляка, громадськість обурило, що понад 60 кримінальних проваджень, розпочатих громадськими активістами Ужгорода та Чопа, "кришуються" обласною прокуратурою, а з жодного провадження не пред’явлено підозри.

Приватний кордон, невістка-мільйонерка і замок на Франківщині: що залишив по собі закарпатський прокурор - фото 1

Частина проваджень, а це і бюджетні питання, і внесення змін до генерального плану Ужгорода, і приватизація земельних ділянок, тягнуться понад три роки і до суду не доходять. Серед "фігурантів" справ – і екс-мер Ужгорода Віктор Погорєлов, і одіозний депутат міськради Іван Волошин. Під час акції активісти запустили у небо жовто-блакитні повітряні кульки, до яких причепили портрет Володимира Янка з написом "Янко у відставку!".

Тоді удар на себе взяв перший заступник прокурора області Іван Шимон. Він заявив, що справи, озвучені активістами, перебувають на контролі прокуратури, а акцію проти Янка замовили. За словами Шимона, частина з озвучених протестувальниками справ уже закрита, за рештою проводяться судові експертизи та слідчі дії органами Національної поліції.

"Карпатський замок". Мовчання прокурора

Закарпатські активісти вирішили дослідити структуру власності одного з топових закарпатських чиновників-правоохоронців. І виявили, що вілла "Карпатський замок", площею 454 кв. м, зареєстрована як житловий будинок, перебуває у спільній власності прокурора Закарпатської області Янка В.М. та його дружини Янко Г. М. (на момент придбання у власність)." Проте цей об’єкт нерухомості до декларації обласного прокурора за 2015 рік не потрапив, як і, власне, факт наявності у прокурора дружини. Оскільки реагувань на запити активістів про статки Володимира Янка не було, вони провели акцію біля воріт заміського маєтку.

Приватний кордон, невістка-мільйонерка і замок на Франківщині: що залишив по собі закарпатський прокурор - фото 1

Як під час акції, так і після, прокурор Закарпатської області на звинувачення не відреагував. За неофіційною інформацією, нерухомість у сім’ї Янка з’явилась раніше, ще за час його роботи в Івано-Франківській області. А невказання її в минулорічній декларації може бути пов’язане зі зміною у сімейному стані. Проте справжні мотиви такого вчинку пояснити зможе тільки сам прокурор.

Молода та рання: 23-річна мільйонерка у родині правоохоронця

Ще одним приводом для підозр обласного прокурора у приховуванні власних статків стали відомості про майно його невістки, оприлюднені тими ж таки активістами.

Приватний кордон, невістка-мільйонерка і замок на Франківщині: що залишив по собі закарпатський прокурор - фото 3

Так, за їхніми даними, 23-річна Марта Янко є доволі успішною бізнес-леді. Її частки в 10% у ТОВ "Графітінвест" зі статутним капіталом 400 000 грн., ТОВ "Стоун Фаунд" зі статутним капіталом 102 000 грн., ТОВ "Заваллівський графіт" зі статутним капіталом 31 000 000 грн., престижний позашляховик Land Rover Evoque, будинок у Київській області на майже 604 "квадратівм" прикували до себе увагу місцевих ЗМІ. Проте, як і у попередньому випадку, Янко вирішив не коментувати звинувачення активістів.

"Приватний" закарпатський кордон. Гра на випередження

27 грудня минулого року інформаційний простір "підірвав" сюжет журналістів одного з центральних телеканалів про те, що уздовж лінії державного кордону людям незаконно надали у приватну власність земельні ділянки. Цими ділянками для незаконного перетину кордону користуються місцеві контрабандисти.

Тоді Янко підтвердив інформацію про те, що колишнє керівництво головного управління Держземаґентства в Закарпатській області незаконно виділило 18 земельних ділянок вздовж лінії державного кордону. Розташовувалися землі фактично в прикордонній смузі та були землями оборони, а отже надавати їх у приватну власність чиновники не мали права.

Приватний кордон, невістка-мільйонерка і замок на Франківщині: що залишив по собі закарпатський прокурор - фото 4

Обласна прокуратура відкрила три кримінальні провадження стосовно посадовців головного управління Держземаґентства в області, котрих запідозрили у цих оборудках. Крім того, до суду пред’явили 28 позовних заяв про скасування наказів, якими понад 50 га земельних ділянок у смузі відведення державного кордону було надано у власність. Ще 19 позовів на понад 30 га смуги державного кордону, предметом у яких є аналогічні порушення щодо розпорядження землею так само подали на розгляд суду.

Нагадаємо, Володимир Янко очолив прокуратуру Закарпатської області 5 січня 2015 року. На посаді правоохоронець пробув трохи більше півтора року. 31 грудня 2015 року президент підписав закритий указ №735/2015 про присвоєння звань, яким, зокрема, присвоїв Янку класний чин державного радника юстиції ІІІ класу, який відповідає званню генерал-майора.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme